تبلیغات
روانپزشکی روانشناسی - قرص سرترالین (Sertraline)
 

قرص سرترالین (Sertraline)

نوشته شده توسط :نیلوفر باوفا
یکشنبه 17 مرداد 1389-03:19 ق.ظ

 

راهنمایی های عمومی :

1- قبل از مصرف این دارو با پزشک معالج خود در موارد زیر مشورت نمائید :

· در صورت وجود یا سابقه هر نوع حساسیت به این دارو .

· در صورت بارداری و یا شیردهی

· در صورتیکه بیمار کودک و یا فرد مسن باشد.

· در صورت مصرف سایر داروها.

· در صورت ابتلاء به سایر بیماریها مخصوصا" ابتلا به نارسایی کبدی.


2- جهت مصرف صحیح این دارو به نکات زیر دقت نمائید:

· دارو را طبق نظر پزشک مصرف نموده و از تغییر مقدار آن بپرهیزید.

· دارو را بر حسب نظر پزشک با غذا و یا بدون غذا مصرف نمایید. در صورت بروز عوارض گوارشی دارو را با غذا مصرف نمایید .

· اثرات ضد افسردگی و ضد اضطراب دارو تقریبا" پس از 4 هفته ظاهر شده و ممکن است این زمان برای بروز اثرات ضد وسواس آن طولانی تر گردد.

· در صورت فراموش کردن یک نوبت از مصرف دارو، با پزشک مشورت نمایید زیرا برای برخی از بیماران مصرف دارو در صبح و برای برخی دیگر مصرف در بعد از ظهر توصیه می گردد .

· دارو را در بسته بندی اصلی و در شرایط قید شده بر روی آن نگهداری نمایید .

3- در طول مصرف دارو به نکات زیر دقت نمائید:

· جهت بررسی پیشرفت درمان مرتبا" با پزشک در ارتباط باشید.

· در صورت نیاز به استفاده از داروهای دیگر، حتما" پزشک را مطلع نمایید.

· از مصرف همزمان این دارو با ترکیبات حاوی الکل خودداری نمائید.

· مصرف این دارو ممکن است سبب خواب آلودگی شود، بنابراین در طول مصرف دارو در هنگام رانندگی و یا اعمالی که نیاز به هشیاری دارد، احتیاط نمایید.

· در صورت نیاز به قطع دارو حتما پزشک معالج را در جریان قراردهید زیرا ممکن است کاهش تدریجی دارو مورد نیاز باشد.

مصرف در دوران بارداری وشیر دهی :

مصرف این دارو در دوران بارداری و یا شیردهی تنها زمانی مجاز است که نیاز به آن کاملا محرز شده باشد و فواید حاصله به طور کامل بر زیان احتمالی آن بر روی جنین و یا نوزاد برتری داشته باشد.

هشدارها:

· تا 14 روز پس از و یا در طول مصرف این دارو ، از مصرف این دارو ، از مصرف داروهای مهارکننده MAO خودداری کرده و نیز تا 14 روز پس از و یا در طول مصرف داروهای مهار کننده MAO از مصرف سرترالین خودداری نمائید.

· در صورت مصرف داروهایی نظیر استمیزول ، دیژیتوکسین ، موکلوبماید ، داروهای محرک سروتونین و یا داروهایی با فعالیت سروتونرژیکی مانند ترفنادین ، ضد افسردگی های سه حلقه ای و وارفارین پزشک معالج را در جریان قراردهید .

· ممکن است دارو موجب افزایش حالات افسردگی و یا سرخوشی در برخی از بیماران گردد. احتمال بروز این حالات در بیماران با سابقه تغییر خلق بیشتر است .

· جهت قطع مصرف دارو باید مقدار را به تدریج کاهش داد تا بیمار دچار عوارض قطع مصرف نگردد . این عوارض شامل آشفتگی ، اضطراب ، سردرد ، افزایش تعریق ، بی خوابی ، تهوع ، لرزش و خستگی بی دلیل می باشد.

· از تجویز مقادیر بالای دارو به بیمارانی که تمایل به خودکشی داشته و یا الکلی می باشند ، خودداری کنید.

مقدار و نحوه مصرف دارو :

مقدار مصرف هر دارو را پزشک تعیین می کند ، ولی مقدار مصرف معمولی این دارو به قرار زیر است :

1- بزرگسالان :

· برای افسردگی و یا بیماری وسواس ، دوز اولیه 50 میلی گرم تک دوز بصورت خوراکی در صبح و یا بعدازظهر تجویز می گردد. در صورت نیاز و تحمل بیمار، پس از جند هفته مقدار دارو را به مقدار 50 میلی گرم و با تناوب حداقل یک هفته در میان افزایش دهید .

توجه:

برخی پزشکان دوز اولیه را 25 میلی گرم بصورت خوراکی به مدت 1 الی 2 روز تجویز می کنند .

· برای بیماری اضطراب (پاتیک) ، دوز اولیه 25 میلی گرم تک دوز بصورت خوراکی در صبح و یا بعد از ظهر

تجویز می گردد . پس از یک هفته باید دوز دارو به 50 میلیگرم تک دوز افزایش یابد. در صورت نیاز و تحمل بیمار

، پس از چند هفته مقدار دارو را به مقدار 50 میلیگرم و با تناوب حداقل یک هفته در میان افزایش دهید .

توجه :

برای بیماران دارای نارسایی کبدی ، دوز دارو باید تعدیل گردد.

دوز معمول برای بزرگسالان 200 میلی گرم در روز می باشد .

2- کودکان :

· برای افسردگی و یا بیماری اضطراب (پاتیک) کودکان توصیه نمی گردد.

· برای بیماری وسواس ، در کودکان 6 تا 13 سال ، دوز اولیه 25 میلی گرم تک دوز بصورت خوراکی در صبح و یا بعد ازظهر تجویز می گردد. در صورت نیاز و تحمل بیمار ، مقدار دارو را با تناوب حداقل یک هفته در میان افزایش دهید .

· در کودکان 13 تا 17 سال ، دوز اولیه 50 میلی گرم تک دوز بصورت خوراکی در صبح و یا بعدازظهر تجویز می گردد. در صورت نیاز و تحمل بیمار ، مقدار دارو را با تناوب حداقل یک هفته در میان افزایش دهید .

توجه :

برای کنترل تجویز مناسب ، با توجه به وزن کودک مقدار دوز را تعیین نمایید .

دوز معمول دارو برای کودکان 200 میلی گرم در دوز می باشد .

3- کهنسالان :

· برای بیماری اضطراب (پاتیک) ، افسردگی و وسواس ، دوز اولیه 25 میلیگرم تک دوز بصورت خوراکی در صبح و یا بعد از ظهر تجویز می گردد. در صورت نیاز و تحمل بیمار ، مقدار دارو را به تدریج افزایش دهید.

عوارض جانبی :

هر دارو به موازات اثرات درمانی مطلوب ، ممکن است باعث بروز برخی عوارض ناخواسته نیز بشود. اگرچه تمام این عوارض در یک فرد دیده نمی شود لیکن ؛

1- عوارض جانبی که نیاز به توجهات پزشکی دارند عبارتند از :

· عوارض با شیوع بیشتر: کاهش تمایلات جنسی

· عوارض جانبی با شیوع کمتر: خونریزیهای غیر طبیعی (نقاط قرمز در سطح پوست) ، آکاتزیا (عدم تحمل وضعیت نشسته)، بزرگی و احساس کشیدگی پستان و یا ترشح شیر در خانمها ، عوارض اکستراپیرامیدال ، گرفتگی و پرش ناگهانی عضلات ، تب، سرگیجه ، خشکی دهان ، افزایش احساس تشنگی ، خستگی ، تغییرات ناگهانی و بی اراده خلق ، تپش قلب ، راش پوستی ، احساس خارش در پوست .

2- عوارض جانبی که در صورت ادامه بروز و یا مزاحمت برای بیمار نیاز به توجهات پزشکی دارند عبارتند از :

عوارض با شیوع بیشتر : سرگیجه ، کاهش اشتها ، اسهال یا مدفوع نرم ، خشکی دهان ، تهوع ، گرفتگی معده ، کاهش وزن ، سردرد، افزایش تعریق ، بی خوابی ، خستگی ، لرزش .

عوارض نادر : آشفتگی ، اضطراب ، تغییر دید ، یبوست ، گرگرفتگی و یا قرمزی پوست ، کاهش اشتها ، استفراغ ، خمیازه .

مسمومیت :

در صورت مصرف اتفاقی بیش از مقادیر توصیه شده ، فورا" به پزشک مراجعه نمائید.

شرایط نگهداری و توصیه های عمومی :

1- دارو را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید .

2- از مصرف داروهای تاریخ گذشته خوداری کنید .

3- دارو را در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد ، دور از نور و رطوبت نگهداری کنید .

بسته بندی : این دارو به صورت قرصهای 50 میلی گرمی در بسته های 100 عددی
عرضه می گردد


نظرات() 


علی - خداپرست
دوشنبه 31 فروردین 1394 08:32 ب.ظ
سلام به دوستان بنده امروز 3 بسته از این سرترالین 100 میلی خریدم به قیمت 85000 تومان ولی در نظریه همه دوستان می بینم که اکثرا جواب نداده موندم چکار کنم دوستان بنده را راهنمایی کنید چکار کنم داروها را برگردونم به داروخانه ... چکار کنم
H.H.H
دوشنبه 31 فروردین 1394 08:28 ب.ظ
چکارکنیم ازدست این ها
bahareh
شنبه 29 فروردین 1394 12:24 ب.ظ
سلام قرص سرترالین وولبان میشه شب مصرف کرد
صبحا سردردو گیجی بهم دست میده
واسه همه ارزوی سلامتی میکنم و اینو میدونم خیلیا دچار بینماریه روانی هستن ونمیدونن و اوناییم ک شهامت داشتن رفتن دکتر از دیگرون پنهون میکنن
فرق منی ک بیماریمو دارم درمون میکنم وشمایی ک بیماری ونرفتی دکتر توچیه؟چرا اکثرا میترسن بگن من تو پرسش پاسخای سایتای دیگه متوجه شدم ک مپلا میخوام ازدواج کنم بگم بخواستگارم نمیره>؟ بده ها خیلی بده فکر کگنیم اون ک میره پیشه روانپزشک دیونه ست من نمیدونستم این موضوعو وسایت را خوندم متوجه این ترس شدم
رضا
چهارشنبه 26 فروردین 1394 04:25 ب.ظ
سلام- دوستان به همه شما پیشنهاد می كنم كتاب ( وسواس. شناخت و راه های درمان ) نوشته آقای علی محمد حیدری نراقی را مطالعه نمایید. این كتاب در حال حاضر در سایت ( مركز تعلیمات اسلامی واشنگتن ) موجود می باشد. به امید سلامتی همه شماعزیزان
شیوا
چهارشنبه 26 فروردین 1394 03:45 ب.ظ
سلام اصولا چه تفاوتی بین داروهایی مانند فلوکستین و سرترالین هست/؟قبلا برای اتسترس فلوکستین می خوردم تاثیر زیادی داشت. اما حالا که احتیاج دارم دوباره دارو مصرف کنم فلو کستین موثر نیست و به جای آن دکتر سرترالین تجویز کرده است. ایا تفاوت در زمان تاثیر داروهاست .
شهرام
چهارشنبه 26 فروردین 1394 04:38 ق.ظ
دوستان گرامی با خوندن مشکلات شما مشکل خودم یاثم رفت . اما لطفاٌ راه حل منو جدی بگیرید . منم در خانوادهای پر تشنج و همیشه دعوا بزرگ شدم. تنها چیزی که منو نجات داد مطالعه بود که از نوجوانی بهش علاقه داشتم با بالا بردن مطالعه خودتونو کامل کنید پیدا کردن خودتون در اجتماع و بالا بودن اگاهی باعث میشه از خودتون راضی باشید , واین بیشتر شدن دوپامین و سرتالین در مغز شما رو بهمراه داره دادن پاداش به وسیله مغز ,چیزی که الان با قرصِ سرتالین جبرانش میکنید ,در ضمن مشکلات خانواده و دعوا ها برای شما که اگاهید بچه گانه و غیر منتطقی به نظر خواهد رسید بنابر این بجای عصبانیت و همراهی به اونها میخندید. من 11 سال در سوءد پناهنده ام و شرایطم بسیار سخت بوده اما الان 3 ساله که به افسردگی دچار شدم که قرص سرتالین به من کاملت کمک کرده. اما جالب اینه که وقتی بعد از 8 سال که اینجا بودم رفتم دکتر , دکتر سوءدی چشماش 4 تا شود و با تعجب گفت بعد از 8 سال اومدی میگی افسرده ام !? من بودم سه ماه اول دپرس بودم... سخن اخر سعی کنید قبل از هر چیز با مطالعه و تثبیت خودتون به جنگش برید به امید سلامتی
مینا
چهارشنبه 26 فروردین 1394 03:08 ق.ظ
با سلام من 33 ساله هستم ومدت 4 ساله که تریاک بصورت خوردن مصرف میکنم وبعلت افسردگی مزمن الان 3 ساله که سرترالین روزانه 200 میلی به دستور پزشک مصرف میکنم چندین بار تصمیم به ترک گرفتم که هربار با کم کردن تدریجی مواد دچار حالات درد و بقراری شدید میشم ودوباره بر میگردم شنیدهام که مصرف سرترالین باعث میشود دوز مصرفی مواد بیشتر شود لطفا توضیح دهید که عوارض مصرف همزمان این دو در چیست ؟ شدیدا تصمیم به ترک اعتیاد دارم عاجزانه از شما خواهش میکنم پاسخم را بدهید آقای دکتر متشکرم
مینا
چهارشنبه 26 فروردین 1394 02:56 ق.ظ
با سلام من 33 ساله هستم ومدت 4 ساله که تریاک بصورت خوردن مصرف میکنم وبعلت افسردگی مزمن الان 3 ساله که سرترالین روزانه 200 میلی به دستور پزشک مصرف میکنم چندین بار تصمیم به ترک گرفتم که هربار با کم کردن تدریجی مواد دچار حالات درد و بقراری شدید میشم ودوباره بر میگردم شنیدهام که مصرف سرترالین باعث میشود دوز مصرفی مواد بیشتر شود لطفا توضیح دهید که عوارض مصرف همزمان این دو در چیست ؟ شدیدا تصمیم به ترک اعتیاد دارم عاجزانه از شما خواهش میکنم پاسخم را بدهید آقای دکتر متشکرم
مهدی
سه شنبه 25 فروردین 1394 10:45 ب.ظ
من مدت 8 سال است که به افسردگی و اضطراب و وسواسی فکری و اختلال شخصیت دچار شده ام و داروهای مختلفی را از خانواده ssri مصرف کرده که در ابتدا مفید ولی بعد مدتی بی تاثیر ولی الان تازگی ها دچار اختلال شدیدتری شده ام که تاثیر بر حافظه کوتاه و بلند مدت-تاثیر بر قدرت فکر و تحلیل اطلاعات و... شده ام نمی دانم چی کار کنم پیش هر دکتری که رفته ام همواره می گویند وسواسی فکری داری مانده ام از شما دکتر عالیقدر خواهشمندم راهنمائیم کنید
ارام
سه شنبه 25 فروردین 1394 02:34 ق.ظ
سلام. طلا جان اینها که تو میگی علامت جادو هستش من تو یه کتاب معنوی خوندم جادوت کردن احتمالا
باران
یکشنبه 23 فروردین 1394 02:26 ب.ظ
سلام.خسته نباشید.دختری 23 ساله هستم که در کودکی شاهد درگیریهای شدید پدر و مادرم بودم و در زندگیم همیشه احساس نا امیدی و تنهایی شدیدداشتم و تا حالا 2 بار قصد خود کشی داشتم. مدت 3 ماه هست که پیش دکتر روان پزشک و روان شناس می روم و قرصهای سرترالین 100 و دپاکین500 واولانزاپین2.5 را مصرف میکنم ولی به هیچ عنوان احساس بهبودی ندارم و حتی بیشتر از قبل مسمم به خودکشی هستم.در ضمن دچار لرزش دست شدید نیز شده ام و دکتر به جای قرص اولانزاپین به من قرص کوئنتیاکس 25 و قرص گاباپنتین100 رو تجویز کردن ولی از خوردن گاباپنتین خودداری کردم چون عوارضش به نظرم بیشتر از محاسنش هست.همچنین شدیدا دچار کمبود ویتامن دی 3 هستم و ازمایش تیروئید هم داده ام که میزان tsh خونم در بالاترین میزان نرمال میباشد و همچنین آنزیم های کبدی من نیز بسیار بالا بوده (sgot=40 ,sgpt=53)لطفا منو راهنمایی بفرمایید که باید چکار کنم. دیگه خسته شدم نمیتونم به زندگی ادامه بدم
شنبه 22 فروردین 1394 01:35 ب.ظ
چکار باید کرد که دچار افسردگی نشد یا اصلا افسردگی چجوری بوجود میاد؟؟؟؟؟؟
sahar
جمعه 21 فروردین 1394 03:52 ق.ظ
سلام سحر هستم من سه سال دچار وسواس فکری بودم و تمام زندگیم مختل شده بود درس دانشگاه همش ولی الان عالی ام شکر خدا از دکتر رفتن نترسین و انتطار جواب گرفتن فوری نداشته باشین من تا اخرش رفتم بخاطر حساسیت ب دارو بستری شدم ولی زندگیم عوص شد من خوب شدنم رو بعد خدا مدیون اقای دکتر علی علوی شوشتری هستم الان زندگیم از قبل از بیمار شدنم هم بهتره از دارو و درمان نترسید ب دکترتون اعتماد کنید
sahar
جمعه 21 فروردین 1394 03:52 ق.ظ
زندگی ارزش جنگیدن با وسواس رو داره نترسین من بدترین وسواس خود بیمار انگاری رو داشتم ک با سرترالین و دوکسپین زیره نظره پزشکم خوب شد . اضافه وزن بعد قظ قرص برطرفن میشه مطمئن باشین . فقط عجول نباشین دوستان بستری شدنم باعث شد بفهمم من چقد سالمم و همون جا ک بخودم اومدم باورتون میشه وقتی دردای دیگه رو دیدم خداروشکر کردم و با تمام تلاشم خوب بودن رو بدست آوردم . نمیگم دارو خوبه اصلا تمام حرفم انتخاب ی پزشک فوق حرفه ای و با خداست این اصلی ترین چیزه . ب امید شاد بودنن همه شما دوستا عزیزم خواستم تجربمو بگم شاید بدرد بخور باشه . شرمنده ک طولانی شد ایمان داشته باشید خوب شدن اصلا سخت نیست
sahar
جمعه 21 فروردین 1394 03:30 ق.ظ
زندگی ارزش جنگیدن با وسواس رو داره نترسین من بدترین وسواس خود بیمار انگاری رو داشتم ک با سرترالین و دوکسپین زیره نظره پزشکم خوب شد . اضافه وزن بعد قظ قرص برطرفن میشه مطمئن باشین . فقط عجول نباشین دوستان بستری شدنم باعث شد بفهمم من چقد سالمم و همون جا ک بخودم اومدم باورتون میشه وقتی دردای دیگه رو دیدم خداروشکر کردم و با تمام تلاشم خوب بودن رو بدست آوردم . نمیگم دارو خوبه اصلا تمام حرفم انتخاب ی پزشک فوق حرفه ای و با خداست این اصلی ترین چیزه . ب امید شاد بودنن همه شما دوستا عزیزم خواستم تجربمو بگم شاید بدرد بخور باشه . شرمنده ک طولانی شد ایمان داشته باشید خوب شدن اصلا سخت نیست
sahar
جمعه 21 فروردین 1394 03:18 ق.ظ
فکر نکید من راحت خوب شدم من سه سال ب دکترای روانشنس معملی مراجه کردم ک اونا بدتر داعونم کردن قدم اول انتخاب ی دکر فوق تخصص حرف ی بعم صبور بودن و گوش دادن بدستوراتش و ازهمه مهم تر ورزش ایروبیک معجزهیکنه باورتون میشه اول به حدی روحیه ام داعن بود ک با گریهورزش میکردمتو باشگاه ولی ان شدم مربی ایروبیک و ازدواج ردم سهسال از بهبودم گدشت هر وقت احساس میکنم لازمه با شوهرم بهدکتم سر مزنم و واقعا مدیون حمات دکتر علوی هستم ایشون دنیای شاد بودن را به من نشون داد
sahar
جمعه 21 فروردین 1394 03:04 ق.ظ
سلام سحر هستم من سه سال دچار وسواس فکری بودم و تمام زندگیم مختل شده بود درس دانشگاه همش ولی الان عالی ام شکر خدا از دکتر رفتن نترسین و انتطار جواب گرفتن فوری نداشته باشین من تا اخرش رفتم بخاطر حساسیت ب دارو بستری شدم ولی زندگیم عوص شد من خوب شدنم رو بعد خدا مدیون اقای دکتر علی علوی شوشتری هستم الان زندگیم از قبل از بیمار شدنم هم بهتره از دارو و درمان نترسید ب دکترتون اعتماد کنید
رضا
چهارشنبه 19 فروردین 1394 04:37 ب.ظ
سلام- دوستان عزیز به همگی شما پیشنهاد می كنم برای تسریع در درمان خود پیش یك دكتر طب سنتی بروید. بنده پس از 15 سال استفاده از داروهای اعصاب پیش یكی از ایشان رفتم و در حال حاضر حالم خیلی خیلی خوب است.یكی از این مراكز . مركز تحقیقات حجامت ایران می باشد. شماره تلفن این مركز 66927572-66927614 می باشد. به امید سلامتی همه شما عزیزان
امیر
دوشنبه 17 فروردین 1394 04:43 ب.ظ
من مدتی بود ازسرترالین 50استفاده میکردم طبق گفته دکتر یکی صبح یکی شب و بع از یک ماه روزری یک دونه تا دو ماه وبعد قطعش کردم الان بعد از دو هفته که قطع شده احساس گیجی ومنگی و حالت تیرکشیدن در چشمم و احساسات بد دیگه دارم لطفا راهنماییم کنید چکار کنم ممنون
مریم
یکشنبه 16 فروردین 1394 03:25 ب.ظ
سلام اقا مهدى شما پیش یك پزشك عمومى وارد برید داروهاى ضعیف بهتون میدن این دارو خیلى قویه از پا درتون میاره یا دكتر مغز و اعصاب برید دكتر همایون سرتیپى عالیه داروهاى ضعیف میده ولى اعصاب وروانى نرو من رفتم بدتر بدتر شد مرك وبا دوتا دارو به چشم دیدم بوپروپیون و فلووكسامین
مریم
یکشنبه 16 فروردین 1394 03:17 ب.ظ
به نظر من با نماز وقرآن بهتر ارامش پیدا میكنیم من خودم وسواس فكرى دارم با هر دردى احساس سرطان میكنم ولى دكترا فقط چاق و بدترم كردن خدا خیر نده یه دكتر كه تا بسترى ام بردم
مریم
یکشنبه 16 فروردین 1394 03:12 ب.ظ
سلام به همه من تمام این قرصها از سرترالین تا فلو وكسامین خوردم ولى به جز عوارض و ناسازگارى ضعف خواب تارى دید سوزش سینه هام بهترم نشدم به نظر من روانپزشكا ادم و بدتر مریض مى كنند
پنجشنبه 13 فروردین 1394 04:13 ب.ظ
سلام من ١٧ سالمه و نزدیك ١ سال است كه هم سرترالین هم بوپریپیون مصرف میكنم و ٢ ماهی هم هست كه به روانشناس مراجعه میكنم ولی با تمام اینها هنوزحالم خوب نشده و افسردگیم شدید تر هم شده جوری كه تا الان ٣ بار خودكشی كردم
اطفا راهنماییم كنید
طلا
شنبه 8 فروردین 1394 07:30 ب.ظ
سلام خسته نباشید...بیست و هفت سالمه یکساله که زایمان کردم چهار ماه بعد از زایمان دچار اضطراب و ترس و دلهره ی شدیدی شدم بطوری که هر لحظه منتظر مرگ بودم و وحشت داشتم و سه ماه خونه نشین شدم و فقط دوس داشتم بخوابم و تو اتاقم باشم دکتر گفت پانیک واظطراب عمومی شده داری..واسم سرترالین اسنترا نوشت اما تقریبا بعداز یک ماه و نیم اثر گذاشت و اثرش کند بود و در حین خوردن دست و پاهام میلرزید و بدنم خسته بود..ازمایش تیرویید و کم خونی هم دادم سالم بودم فقط اهنم پایین افتاده بود و بخاطر شیر دادن دکتر بهم الپرازولام نداد اما موقع حمله هراس و پانیک خ‌دم سر خود میخوردم تو رو خدا کمکم کنید دوباره ترسم داره شروع میشه و همش احساس میکنم میخوام بمیرم و نفس تنگی دارم و تپش قلب هم دارم تو دکتر قلب واسم اهن و ویتامین ای و سرترالین تیرانی پنجاه نوشته نظر شما چیه تو رو خدا راهنماییم کنید منتظرممم
رویا قانع
سه شنبه 4 فروردین 1394 05:12 ق.ظ
ببخشین 6 ماهه ولبان میخورم.سینه هام خیلی بزرگ شده بعداز قطع دارو به سایز قبل برمیگرد
رضا
دوشنبه 3 فروردین 1394 01:22 ق.ظ
سلام خسته نباشید ممنون از این برنامه قشنگتون یه سوالی داشتم فرق قرص سرترالین باسیتاپولورام چیست؟
نیما
جمعه 22 اسفند 1393 12:40 ق.ظ
سلام.میخواستم بدونم ایا مصرف همزمان اسنترا و نورتریپتیلین باهم اشکالی نداره?ایا برای درمان افسردگی و اضطرابم نورتریپتیلین هم به اسنترا اضافه کنم مشکلی نداره?
افسانه
چهارشنبه 20 اسفند 1393 12:04 ق.ظ
برای رفع عوارض قرص آسنترا 50که به صورت اسهال بروز میشه چه باید
فتانه قیداری
چهارشنبه 13 اسفند 1393 12:27 ق.ظ
با سلام 3 سال است قرص سرترالین 50 مصرف میکنم وهم اکنون شبی صف میخورم و در صورت عدم مصرف حالت تهوع و سر گیجه دارم لطفا بگویید این دارو را چگونه قطع کنم؟
فتانه قیداری
چهارشنبه 13 اسفند 1393 12:21 ق.ظ
با سلام مدت 3 سال است سرترالین50 مصرف میکنم و بسیار موثر بوده . در طی 6 ماه گذشته پریودی ام نا منظم شده و اضافه وزن هم دارم ایا این دارو روی مشکل من تاثیر دارد یا خیر؟متشکرم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox