تبلیغات
روانپزشکی روانشناسی - قرص سرترالین (Sertraline)
 

قرص سرترالین (Sertraline)

نوشته شده توسط :نیلوفر باوفا
یکشنبه 17 مرداد 1389-03:19 ق.ظ

 

راهنمایی های عمومی :

1- قبل از مصرف این دارو با پزشک معالج خود در موارد زیر مشورت نمائید :

· در صورت وجود یا سابقه هر نوع حساسیت به این دارو .

· در صورت بارداری و یا شیردهی

· در صورتیکه بیمار کودک و یا فرد مسن باشد.

· در صورت مصرف سایر داروها.

· در صورت ابتلاء به سایر بیماریها مخصوصا" ابتلا به نارسایی کبدی.


2- جهت مصرف صحیح این دارو به نکات زیر دقت نمائید:

· دارو را طبق نظر پزشک مصرف نموده و از تغییر مقدار آن بپرهیزید.

· دارو را بر حسب نظر پزشک با غذا و یا بدون غذا مصرف نمایید. در صورت بروز عوارض گوارشی دارو را با غذا مصرف نمایید .

· اثرات ضد افسردگی و ضد اضطراب دارو تقریبا" پس از 4 هفته ظاهر شده و ممکن است این زمان برای بروز اثرات ضد وسواس آن طولانی تر گردد.

· در صورت فراموش کردن یک نوبت از مصرف دارو، با پزشک مشورت نمایید زیرا برای برخی از بیماران مصرف دارو در صبح و برای برخی دیگر مصرف در بعد از ظهر توصیه می گردد .

· دارو را در بسته بندی اصلی و در شرایط قید شده بر روی آن نگهداری نمایید .

3- در طول مصرف دارو به نکات زیر دقت نمائید:

· جهت بررسی پیشرفت درمان مرتبا" با پزشک در ارتباط باشید.

· در صورت نیاز به استفاده از داروهای دیگر، حتما" پزشک را مطلع نمایید.

· از مصرف همزمان این دارو با ترکیبات حاوی الکل خودداری نمائید.

· مصرف این دارو ممکن است سبب خواب آلودگی شود، بنابراین در طول مصرف دارو در هنگام رانندگی و یا اعمالی که نیاز به هشیاری دارد، احتیاط نمایید.

· در صورت نیاز به قطع دارو حتما پزشک معالج را در جریان قراردهید زیرا ممکن است کاهش تدریجی دارو مورد نیاز باشد.

مصرف در دوران بارداری وشیر دهی :

مصرف این دارو در دوران بارداری و یا شیردهی تنها زمانی مجاز است که نیاز به آن کاملا محرز شده باشد و فواید حاصله به طور کامل بر زیان احتمالی آن بر روی جنین و یا نوزاد برتری داشته باشد.

هشدارها:

· تا 14 روز پس از و یا در طول مصرف این دارو ، از مصرف این دارو ، از مصرف داروهای مهارکننده MAO خودداری کرده و نیز تا 14 روز پس از و یا در طول مصرف داروهای مهار کننده MAO از مصرف سرترالین خودداری نمائید.

· در صورت مصرف داروهایی نظیر استمیزول ، دیژیتوکسین ، موکلوبماید ، داروهای محرک سروتونین و یا داروهایی با فعالیت سروتونرژیکی مانند ترفنادین ، ضد افسردگی های سه حلقه ای و وارفارین پزشک معالج را در جریان قراردهید .

· ممکن است دارو موجب افزایش حالات افسردگی و یا سرخوشی در برخی از بیماران گردد. احتمال بروز این حالات در بیماران با سابقه تغییر خلق بیشتر است .

· جهت قطع مصرف دارو باید مقدار را به تدریج کاهش داد تا بیمار دچار عوارض قطع مصرف نگردد . این عوارض شامل آشفتگی ، اضطراب ، سردرد ، افزایش تعریق ، بی خوابی ، تهوع ، لرزش و خستگی بی دلیل می باشد.

· از تجویز مقادیر بالای دارو به بیمارانی که تمایل به خودکشی داشته و یا الکلی می باشند ، خودداری کنید.

مقدار و نحوه مصرف دارو :

مقدار مصرف هر دارو را پزشک تعیین می کند ، ولی مقدار مصرف معمولی این دارو به قرار زیر است :

1- بزرگسالان :

· برای افسردگی و یا بیماری وسواس ، دوز اولیه 50 میلی گرم تک دوز بصورت خوراکی در صبح و یا بعدازظهر تجویز می گردد. در صورت نیاز و تحمل بیمار، پس از جند هفته مقدار دارو را به مقدار 50 میلی گرم و با تناوب حداقل یک هفته در میان افزایش دهید .

توجه:

برخی پزشکان دوز اولیه را 25 میلی گرم بصورت خوراکی به مدت 1 الی 2 روز تجویز می کنند .

· برای بیماری اضطراب (پاتیک) ، دوز اولیه 25 میلی گرم تک دوز بصورت خوراکی در صبح و یا بعد از ظهر

تجویز می گردد . پس از یک هفته باید دوز دارو به 50 میلیگرم تک دوز افزایش یابد. در صورت نیاز و تحمل بیمار

، پس از چند هفته مقدار دارو را به مقدار 50 میلیگرم و با تناوب حداقل یک هفته در میان افزایش دهید .

توجه :

برای بیماران دارای نارسایی کبدی ، دوز دارو باید تعدیل گردد.

دوز معمول برای بزرگسالان 200 میلی گرم در روز می باشد .

2- کودکان :

· برای افسردگی و یا بیماری اضطراب (پاتیک) کودکان توصیه نمی گردد.

· برای بیماری وسواس ، در کودکان 6 تا 13 سال ، دوز اولیه 25 میلی گرم تک دوز بصورت خوراکی در صبح و یا بعد ازظهر تجویز می گردد. در صورت نیاز و تحمل بیمار ، مقدار دارو را با تناوب حداقل یک هفته در میان افزایش دهید .

· در کودکان 13 تا 17 سال ، دوز اولیه 50 میلی گرم تک دوز بصورت خوراکی در صبح و یا بعدازظهر تجویز می گردد. در صورت نیاز و تحمل بیمار ، مقدار دارو را با تناوب حداقل یک هفته در میان افزایش دهید .

توجه :

برای کنترل تجویز مناسب ، با توجه به وزن کودک مقدار دوز را تعیین نمایید .

دوز معمول دارو برای کودکان 200 میلی گرم در دوز می باشد .

3- کهنسالان :

· برای بیماری اضطراب (پاتیک) ، افسردگی و وسواس ، دوز اولیه 25 میلیگرم تک دوز بصورت خوراکی در صبح و یا بعد از ظهر تجویز می گردد. در صورت نیاز و تحمل بیمار ، مقدار دارو را به تدریج افزایش دهید.

عوارض جانبی :

هر دارو به موازات اثرات درمانی مطلوب ، ممکن است باعث بروز برخی عوارض ناخواسته نیز بشود. اگرچه تمام این عوارض در یک فرد دیده نمی شود لیکن ؛

1- عوارض جانبی که نیاز به توجهات پزشکی دارند عبارتند از :

· عوارض با شیوع بیشتر: کاهش تمایلات جنسی

· عوارض جانبی با شیوع کمتر: خونریزیهای غیر طبیعی (نقاط قرمز در سطح پوست) ، آکاتزیا (عدم تحمل وضعیت نشسته)، بزرگی و احساس کشیدگی پستان و یا ترشح شیر در خانمها ، عوارض اکستراپیرامیدال ، گرفتگی و پرش ناگهانی عضلات ، تب، سرگیجه ، خشکی دهان ، افزایش احساس تشنگی ، خستگی ، تغییرات ناگهانی و بی اراده خلق ، تپش قلب ، راش پوستی ، احساس خارش در پوست .

2- عوارض جانبی که در صورت ادامه بروز و یا مزاحمت برای بیمار نیاز به توجهات پزشکی دارند عبارتند از :

عوارض با شیوع بیشتر : سرگیجه ، کاهش اشتها ، اسهال یا مدفوع نرم ، خشکی دهان ، تهوع ، گرفتگی معده ، کاهش وزن ، سردرد، افزایش تعریق ، بی خوابی ، خستگی ، لرزش .

عوارض نادر : آشفتگی ، اضطراب ، تغییر دید ، یبوست ، گرگرفتگی و یا قرمزی پوست ، کاهش اشتها ، استفراغ ، خمیازه .

مسمومیت :

در صورت مصرف اتفاقی بیش از مقادیر توصیه شده ، فورا" به پزشک مراجعه نمائید.

شرایط نگهداری و توصیه های عمومی :

1- دارو را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید .

2- از مصرف داروهای تاریخ گذشته خوداری کنید .

3- دارو را در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد ، دور از نور و رطوبت نگهداری کنید .

بسته بندی : این دارو به صورت قرصهای 50 میلی گرمی در بسته های 100 عددی
عرضه می گردد


نظرات() 


مینا
پنجشنبه 7 خرداد 1394 09:11 ق.ظ
با عرض سلام.من حدود 4روز هست که یک چهارم قرص زلفت مصرف میکنم روی بینیم یه جوش زیر جلدی درناک با لمس زده همچنین سر درد دارم دوز دارو رو هم رفته رفته باید بیشتر کنم به نظرتون به دارو حساسیت ندارم واینکه با افزایش دوز دارو سر درد من شدیدتر نمیشه؟ممنون.
ریحان
سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 04:42 ب.ظ
سلام دوستان من یک سال پیش دچار وسواس شدم.دکتر سرترالین 50داد و کمی بهتر شدم اما از وقتی روزی یک 100 میخورم واقعا خوب شدماز دکتر کاظمی ممنون هستم
نگار
جمعه 25 اردیبهشت 1394 10:47 ق.ظ
سلام . ۲۱اردیبهشت پیام صبا ثبت شده که گفته به قصد خودکشی قرص خورده من تازه پیامشو دیدم وازش میخوام اگه حالش خوبه نظر جدید بذاره . میخوام باهاش صحبت کنم
نگار
جمعه 25 اردیبهشت 1394 10:40 ق.ظ
سلام دیدم یکی از خوانندگان این بخش در رابطه با اثر دارو بر خود ارضایی سوال کرده بود من بعنوان یک ماما در این رابطه اطلاعاتی دارم و میخوام در اختیار بقیه بذارم برای ترک این مشکل بهترین کار داشتن فعالیت ورزشی و فعال بودنه به طوریکه فرد وقت خالی نداشته باشه در ضمن باید از خوردن غذاهای محرک یعنی موز خرما پیاز خام و ادویه تا جای ممکن پرهیز کرد . لباسهایی که با بدن در تماس مستقیم هست باید حتما کاملا نخی باشه وگرنه باعث ایجاد تحریکاتی میشه . در ضمن شستشوی لای انگشتان پا با اب سرد و ماساژ دادن لایانگشتان پا زیر اب سرد در کم کردن میل جنسی بسیار موثره.
ن.ن
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394 04:27 ب.ظ
با سلام و عرض تشکر.آیا شخصی که به مدت یک ماه و نیم است که قرص زولفت به میزان روزی یک عدد مصرف می کند می تواند مشروبات الکلی استفاده کند یا
saba hatmipour
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394 02:34 ق.ظ
سلام من الان ی برگ کامل قرص سرترالین خوردم 100 میلی هم بود به قصد خودکشی خوردم باید چیکار کنم از بین بره
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 03:04 ق.ظ
سلام من حدود یکسال سرترالین مصرف کردم اهفته است تموم شده امروز سرخو رفتم گرفنم سرترالین اینوسترال 100 گرفتم خوردم حالم بدشد .لطفاراهنمایی کنید
سعید احمدی
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 12:26 ق.ظ
,با سلام شش ساله شربت متادون مصرف میکنم بعد از پنج .شش بار نتونستم ترک کنم .روانپزشک رفتم متاسفانه.کلینیک هم فقط پول میگیرند وشربت میدهند لطفا کمکم کنید یا راهکار دهید ممنون میشم
سعید احمدی
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 12:01 ق.ظ
,با سلام شش ساله شربت متادون مصرف میکنم بعد از پنج .شش بار نتونستم ترک کنم .روانپزشک رفتم متاسفانه.کلینیک هم فقط پول میگیرند وشربت میدهند لطفا کمکم کنید یا راهکار دهید ممنون میشم
Sepide B
یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 07:03 ب.ظ
سلام من سپیده ۲۲سالمه شیش ماهه سرترالین مصرف میکنم یه ماهه اول مصرف حالم خیلی خوب بودبقدری که خاستم قرص روترک کنم ولی بعدش دوباره شروع شد الان دیگه واقعااززندگی بیزارشدم میخام هرچی زودتر یه هرنحوی تموم بشه بهش پایان بدم خیلی میخام خودکشی کنم ولی میترسم....,دوستان من توی واتساپ یه گروه خودکشی های من ساختم اگه خاستین شمارتونو بذارین تاادتون کنم
حنا
یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 05:55 ب.ظ
سلام
من 7-8 ماهه که سرترالین مصرف میکنم و الان خیلی خوبم و مشکلم برطرف شده. در جواب بهاره باید بگم سسرترالین رو میشه شب مصرف کرد ولی باید چند ساعت قبل خواب باشه.
صدیقه
جمعه 11 اردیبهشت 1394 07:28 ب.ظ
باسلام من۲۵سالمه ۶ماهه که به خاطر لرزش دست سرترالین مصرف میکنم قبلا روزی۱عدد۵۰میلی بود ۱ماه که روزی دوتا شده یه هفتست که داروام تموم شده پزشکمم دسرسم نبوده الان سر گیجه دارم.باز بعدیه هفته سرخود مصرفمو مثل قبل شروع کردم مشکلی پیش نمیاد؟
صدیقه
جمعه 11 اردیبهشت 1394 07:28 ب.ظ
باسلام من۲۵سالمه ۶ماهه که به خاطر لرزش دست سرترالین مصرف میکنم قبلا روزی۱عدد۵۰میلی بود ۱ماه که روزی دوتا شده یه هفتست که داروام تموم شده پزشکمم دسرسم نبوده الان سر گیجه دارم.باز بعدیه هفته سرخود مصرفمو مثل قبل شروع کردم مشکلی پیش نمیاد؟
fereshte
جمعه 11 اردیبهشت 1394 07:10 ب.ظ
سلام..من ۵ماه نیمه که سرترالین مصرف میکنم یه هفتست که مصرفمو قطع کردم.دکترم دسترسم نبوده..حالا احساس گیجی ومنگی میکنم..باز بعدیه هفته خودم شروع به مصرف کردم مشکلی پیش نمیاد؟باتشکر
علی - خداپرست
دوشنبه 31 فروردین 1394 08:32 ب.ظ
سلام به دوستان بنده امروز 3 بسته از این سرترالین 100 میلی خریدم به قیمت 85000 تومان ولی در نظریه همه دوستان می بینم که اکثرا جواب نداده موندم چکار کنم دوستان بنده را راهنمایی کنید چکار کنم داروها را برگردونم به داروخانه ... چکار کنم
H.H.H
دوشنبه 31 فروردین 1394 08:28 ب.ظ
چکارکنیم ازدست این ها
bahareh
شنبه 29 فروردین 1394 12:24 ب.ظ
سلام قرص سرترالین وولبان میشه شب مصرف کرد
صبحا سردردو گیجی بهم دست میده
واسه همه ارزوی سلامتی میکنم و اینو میدونم خیلیا دچار بینماریه روانی هستن ونمیدونن و اوناییم ک شهامت داشتن رفتن دکتر از دیگرون پنهون میکنن
فرق منی ک بیماریمو دارم درمون میکنم وشمایی ک بیماری ونرفتی دکتر توچیه؟چرا اکثرا میترسن بگن من تو پرسش پاسخای سایتای دیگه متوجه شدم ک مپلا میخوام ازدواج کنم بگم بخواستگارم نمیره>؟ بده ها خیلی بده فکر کگنیم اون ک میره پیشه روانپزشک دیونه ست من نمیدونستم این موضوعو وسایت را خوندم متوجه این ترس شدم
رضا
چهارشنبه 26 فروردین 1394 04:25 ب.ظ
سلام- دوستان به همه شما پیشنهاد می كنم كتاب ( وسواس. شناخت و راه های درمان ) نوشته آقای علی محمد حیدری نراقی را مطالعه نمایید. این كتاب در حال حاضر در سایت ( مركز تعلیمات اسلامی واشنگتن ) موجود می باشد. به امید سلامتی همه شماعزیزان
شیوا
چهارشنبه 26 فروردین 1394 03:45 ب.ظ
سلام اصولا چه تفاوتی بین داروهایی مانند فلوکستین و سرترالین هست/؟قبلا برای اتسترس فلوکستین می خوردم تاثیر زیادی داشت. اما حالا که احتیاج دارم دوباره دارو مصرف کنم فلو کستین موثر نیست و به جای آن دکتر سرترالین تجویز کرده است. ایا تفاوت در زمان تاثیر داروهاست .
شهرام
چهارشنبه 26 فروردین 1394 04:38 ق.ظ
دوستان گرامی با خوندن مشکلات شما مشکل خودم یاثم رفت . اما لطفاٌ راه حل منو جدی بگیرید . منم در خانوادهای پر تشنج و همیشه دعوا بزرگ شدم. تنها چیزی که منو نجات داد مطالعه بود که از نوجوانی بهش علاقه داشتم با بالا بردن مطالعه خودتونو کامل کنید پیدا کردن خودتون در اجتماع و بالا بودن اگاهی باعث میشه از خودتون راضی باشید , واین بیشتر شدن دوپامین و سرتالین در مغز شما رو بهمراه داره دادن پاداش به وسیله مغز ,چیزی که الان با قرصِ سرتالین جبرانش میکنید ,در ضمن مشکلات خانواده و دعوا ها برای شما که اگاهید بچه گانه و غیر منتطقی به نظر خواهد رسید بنابر این بجای عصبانیت و همراهی به اونها میخندید. من 11 سال در سوءد پناهنده ام و شرایطم بسیار سخت بوده اما الان 3 ساله که به افسردگی دچار شدم که قرص سرتالین به من کاملت کمک کرده. اما جالب اینه که وقتی بعد از 8 سال که اینجا بودم رفتم دکتر , دکتر سوءدی چشماش 4 تا شود و با تعجب گفت بعد از 8 سال اومدی میگی افسرده ام !? من بودم سه ماه اول دپرس بودم... سخن اخر سعی کنید قبل از هر چیز با مطالعه و تثبیت خودتون به جنگش برید به امید سلامتی
مینا
چهارشنبه 26 فروردین 1394 03:08 ق.ظ
با سلام من 33 ساله هستم ومدت 4 ساله که تریاک بصورت خوردن مصرف میکنم وبعلت افسردگی مزمن الان 3 ساله که سرترالین روزانه 200 میلی به دستور پزشک مصرف میکنم چندین بار تصمیم به ترک گرفتم که هربار با کم کردن تدریجی مواد دچار حالات درد و بقراری شدید میشم ودوباره بر میگردم شنیدهام که مصرف سرترالین باعث میشود دوز مصرفی مواد بیشتر شود لطفا توضیح دهید که عوارض مصرف همزمان این دو در چیست ؟ شدیدا تصمیم به ترک اعتیاد دارم عاجزانه از شما خواهش میکنم پاسخم را بدهید آقای دکتر متشکرم
مینا
چهارشنبه 26 فروردین 1394 02:56 ق.ظ
با سلام من 33 ساله هستم ومدت 4 ساله که تریاک بصورت خوردن مصرف میکنم وبعلت افسردگی مزمن الان 3 ساله که سرترالین روزانه 200 میلی به دستور پزشک مصرف میکنم چندین بار تصمیم به ترک گرفتم که هربار با کم کردن تدریجی مواد دچار حالات درد و بقراری شدید میشم ودوباره بر میگردم شنیدهام که مصرف سرترالین باعث میشود دوز مصرفی مواد بیشتر شود لطفا توضیح دهید که عوارض مصرف همزمان این دو در چیست ؟ شدیدا تصمیم به ترک اعتیاد دارم عاجزانه از شما خواهش میکنم پاسخم را بدهید آقای دکتر متشکرم
مهدی
سه شنبه 25 فروردین 1394 10:45 ب.ظ
من مدت 8 سال است که به افسردگی و اضطراب و وسواسی فکری و اختلال شخصیت دچار شده ام و داروهای مختلفی را از خانواده ssri مصرف کرده که در ابتدا مفید ولی بعد مدتی بی تاثیر ولی الان تازگی ها دچار اختلال شدیدتری شده ام که تاثیر بر حافظه کوتاه و بلند مدت-تاثیر بر قدرت فکر و تحلیل اطلاعات و... شده ام نمی دانم چی کار کنم پیش هر دکتری که رفته ام همواره می گویند وسواسی فکری داری مانده ام از شما دکتر عالیقدر خواهشمندم راهنمائیم کنید
ارام
سه شنبه 25 فروردین 1394 02:34 ق.ظ
سلام. طلا جان اینها که تو میگی علامت جادو هستش من تو یه کتاب معنوی خوندم جادوت کردن احتمالا
باران
یکشنبه 23 فروردین 1394 02:26 ب.ظ
سلام.خسته نباشید.دختری 23 ساله هستم که در کودکی شاهد درگیریهای شدید پدر و مادرم بودم و در زندگیم همیشه احساس نا امیدی و تنهایی شدیدداشتم و تا حالا 2 بار قصد خود کشی داشتم. مدت 3 ماه هست که پیش دکتر روان پزشک و روان شناس می روم و قرصهای سرترالین 100 و دپاکین500 واولانزاپین2.5 را مصرف میکنم ولی به هیچ عنوان احساس بهبودی ندارم و حتی بیشتر از قبل مسمم به خودکشی هستم.در ضمن دچار لرزش دست شدید نیز شده ام و دکتر به جای قرص اولانزاپین به من قرص کوئنتیاکس 25 و قرص گاباپنتین100 رو تجویز کردن ولی از خوردن گاباپنتین خودداری کردم چون عوارضش به نظرم بیشتر از محاسنش هست.همچنین شدیدا دچار کمبود ویتامن دی 3 هستم و ازمایش تیروئید هم داده ام که میزان tsh خونم در بالاترین میزان نرمال میباشد و همچنین آنزیم های کبدی من نیز بسیار بالا بوده (sgot=40 ,sgpt=53)لطفا منو راهنمایی بفرمایید که باید چکار کنم. دیگه خسته شدم نمیتونم به زندگی ادامه بدم
شنبه 22 فروردین 1394 01:35 ب.ظ
چکار باید کرد که دچار افسردگی نشد یا اصلا افسردگی چجوری بوجود میاد؟؟؟؟؟؟
sahar
جمعه 21 فروردین 1394 03:52 ق.ظ
سلام سحر هستم من سه سال دچار وسواس فکری بودم و تمام زندگیم مختل شده بود درس دانشگاه همش ولی الان عالی ام شکر خدا از دکتر رفتن نترسین و انتطار جواب گرفتن فوری نداشته باشین من تا اخرش رفتم بخاطر حساسیت ب دارو بستری شدم ولی زندگیم عوص شد من خوب شدنم رو بعد خدا مدیون اقای دکتر علی علوی شوشتری هستم الان زندگیم از قبل از بیمار شدنم هم بهتره از دارو و درمان نترسید ب دکترتون اعتماد کنید
sahar
جمعه 21 فروردین 1394 03:52 ق.ظ
زندگی ارزش جنگیدن با وسواس رو داره نترسین من بدترین وسواس خود بیمار انگاری رو داشتم ک با سرترالین و دوکسپین زیره نظره پزشکم خوب شد . اضافه وزن بعد قظ قرص برطرفن میشه مطمئن باشین . فقط عجول نباشین دوستان بستری شدنم باعث شد بفهمم من چقد سالمم و همون جا ک بخودم اومدم باورتون میشه وقتی دردای دیگه رو دیدم خداروشکر کردم و با تمام تلاشم خوب بودن رو بدست آوردم . نمیگم دارو خوبه اصلا تمام حرفم انتخاب ی پزشک فوق حرفه ای و با خداست این اصلی ترین چیزه . ب امید شاد بودنن همه شما دوستا عزیزم خواستم تجربمو بگم شاید بدرد بخور باشه . شرمنده ک طولانی شد ایمان داشته باشید خوب شدن اصلا سخت نیست
sahar
جمعه 21 فروردین 1394 03:30 ق.ظ
زندگی ارزش جنگیدن با وسواس رو داره نترسین من بدترین وسواس خود بیمار انگاری رو داشتم ک با سرترالین و دوکسپین زیره نظره پزشکم خوب شد . اضافه وزن بعد قظ قرص برطرفن میشه مطمئن باشین . فقط عجول نباشین دوستان بستری شدنم باعث شد بفهمم من چقد سالمم و همون جا ک بخودم اومدم باورتون میشه وقتی دردای دیگه رو دیدم خداروشکر کردم و با تمام تلاشم خوب بودن رو بدست آوردم . نمیگم دارو خوبه اصلا تمام حرفم انتخاب ی پزشک فوق حرفه ای و با خداست این اصلی ترین چیزه . ب امید شاد بودنن همه شما دوستا عزیزم خواستم تجربمو بگم شاید بدرد بخور باشه . شرمنده ک طولانی شد ایمان داشته باشید خوب شدن اصلا سخت نیست
sahar
جمعه 21 فروردین 1394 03:18 ق.ظ
فکر نکید من راحت خوب شدم من سه سال ب دکترای روانشنس معملی مراجه کردم ک اونا بدتر داعونم کردن قدم اول انتخاب ی دکر فوق تخصص حرف ی بعم صبور بودن و گوش دادن بدستوراتش و ازهمه مهم تر ورزش ایروبیک معجزهیکنه باورتون میشه اول به حدی روحیه ام داعن بود ک با گریهورزش میکردمتو باشگاه ولی ان شدم مربی ایروبیک و ازدواج ردم سهسال از بهبودم گدشت هر وقت احساس میکنم لازمه با شوهرم بهدکتم سر مزنم و واقعا مدیون حمات دکتر علوی هستم ایشون دنیای شاد بودن را به من نشون داد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox