تبلیغات
روانپزشکی روانشناسی - قرص سرترالین (Sertraline)
 

قرص سرترالین (Sertraline)

نوشته شده توسط :نیلوفر باوفا
یکشنبه 17 مرداد 1389-02:19 ق.ظ

 

راهنمایی های عمومی :

1- قبل از مصرف این دارو با پزشک معالج خود در موارد زیر مشورت نمائید :

· در صورت وجود یا سابقه هر نوع حساسیت به این دارو .

· در صورت بارداری و یا شیردهی

· در صورتیکه بیمار کودک و یا فرد مسن باشد.

· در صورت مصرف سایر داروها.

· در صورت ابتلاء به سایر بیماریها مخصوصا" ابتلا به نارسایی کبدی.


2- جهت مصرف صحیح این دارو به نکات زیر دقت نمائید:

· دارو را طبق نظر پزشک مصرف نموده و از تغییر مقدار آن بپرهیزید.

· دارو را بر حسب نظر پزشک با غذا و یا بدون غذا مصرف نمایید. در صورت بروز عوارض گوارشی دارو را با غذا مصرف نمایید .

· اثرات ضد افسردگی و ضد اضطراب دارو تقریبا" پس از 4 هفته ظاهر شده و ممکن است این زمان برای بروز اثرات ضد وسواس آن طولانی تر گردد.

· در صورت فراموش کردن یک نوبت از مصرف دارو، با پزشک مشورت نمایید زیرا برای برخی از بیماران مصرف دارو در صبح و برای برخی دیگر مصرف در بعد از ظهر توصیه می گردد .

· دارو را در بسته بندی اصلی و در شرایط قید شده بر روی آن نگهداری نمایید .

3- در طول مصرف دارو به نکات زیر دقت نمائید:

· جهت بررسی پیشرفت درمان مرتبا" با پزشک در ارتباط باشید.

· در صورت نیاز به استفاده از داروهای دیگر، حتما" پزشک را مطلع نمایید.

· از مصرف همزمان این دارو با ترکیبات حاوی الکل خودداری نمائید.

· مصرف این دارو ممکن است سبب خواب آلودگی شود، بنابراین در طول مصرف دارو در هنگام رانندگی و یا اعمالی که نیاز به هشیاری دارد، احتیاط نمایید.

· در صورت نیاز به قطع دارو حتما پزشک معالج را در جریان قراردهید زیرا ممکن است کاهش تدریجی دارو مورد نیاز باشد.

مصرف در دوران بارداری وشیر دهی :

مصرف این دارو در دوران بارداری و یا شیردهی تنها زمانی مجاز است که نیاز به آن کاملا محرز شده باشد و فواید حاصله به طور کامل بر زیان احتمالی آن بر روی جنین و یا نوزاد برتری داشته باشد.

هشدارها:

· تا 14 روز پس از و یا در طول مصرف این دارو ، از مصرف این دارو ، از مصرف داروهای مهارکننده MAO خودداری کرده و نیز تا 14 روز پس از و یا در طول مصرف داروهای مهار کننده MAO از مصرف سرترالین خودداری نمائید.

· در صورت مصرف داروهایی نظیر استمیزول ، دیژیتوکسین ، موکلوبماید ، داروهای محرک سروتونین و یا داروهایی با فعالیت سروتونرژیکی مانند ترفنادین ، ضد افسردگی های سه حلقه ای و وارفارین پزشک معالج را در جریان قراردهید .

· ممکن است دارو موجب افزایش حالات افسردگی و یا سرخوشی در برخی از بیماران گردد. احتمال بروز این حالات در بیماران با سابقه تغییر خلق بیشتر است .

· جهت قطع مصرف دارو باید مقدار را به تدریج کاهش داد تا بیمار دچار عوارض قطع مصرف نگردد . این عوارض شامل آشفتگی ، اضطراب ، سردرد ، افزایش تعریق ، بی خوابی ، تهوع ، لرزش و خستگی بی دلیل می باشد.

· از تجویز مقادیر بالای دارو به بیمارانی که تمایل به خودکشی داشته و یا الکلی می باشند ، خودداری کنید.

مقدار و نحوه مصرف دارو :

مقدار مصرف هر دارو را پزشک تعیین می کند ، ولی مقدار مصرف معمولی این دارو به قرار زیر است :

1- بزرگسالان :

· برای افسردگی و یا بیماری وسواس ، دوز اولیه 50 میلی گرم تک دوز بصورت خوراکی در صبح و یا بعدازظهر تجویز می گردد. در صورت نیاز و تحمل بیمار، پس از جند هفته مقدار دارو را به مقدار 50 میلی گرم و با تناوب حداقل یک هفته در میان افزایش دهید .

توجه:

برخی پزشکان دوز اولیه را 25 میلی گرم بصورت خوراکی به مدت 1 الی 2 روز تجویز می کنند .

· برای بیماری اضطراب (پاتیک) ، دوز اولیه 25 میلی گرم تک دوز بصورت خوراکی در صبح و یا بعد از ظهر

تجویز می گردد . پس از یک هفته باید دوز دارو به 50 میلیگرم تک دوز افزایش یابد. در صورت نیاز و تحمل بیمار

، پس از چند هفته مقدار دارو را به مقدار 50 میلیگرم و با تناوب حداقل یک هفته در میان افزایش دهید .

توجه :

برای بیماران دارای نارسایی کبدی ، دوز دارو باید تعدیل گردد.

دوز معمول برای بزرگسالان 200 میلی گرم در روز می باشد .

2- کودکان :

· برای افسردگی و یا بیماری اضطراب (پاتیک) کودکان توصیه نمی گردد.

· برای بیماری وسواس ، در کودکان 6 تا 13 سال ، دوز اولیه 25 میلی گرم تک دوز بصورت خوراکی در صبح و یا بعد ازظهر تجویز می گردد. در صورت نیاز و تحمل بیمار ، مقدار دارو را با تناوب حداقل یک هفته در میان افزایش دهید .

· در کودکان 13 تا 17 سال ، دوز اولیه 50 میلی گرم تک دوز بصورت خوراکی در صبح و یا بعدازظهر تجویز می گردد. در صورت نیاز و تحمل بیمار ، مقدار دارو را با تناوب حداقل یک هفته در میان افزایش دهید .

توجه :

برای کنترل تجویز مناسب ، با توجه به وزن کودک مقدار دوز را تعیین نمایید .

دوز معمول دارو برای کودکان 200 میلی گرم در دوز می باشد .

3- کهنسالان :

· برای بیماری اضطراب (پاتیک) ، افسردگی و وسواس ، دوز اولیه 25 میلیگرم تک دوز بصورت خوراکی در صبح و یا بعد از ظهر تجویز می گردد. در صورت نیاز و تحمل بیمار ، مقدار دارو را به تدریج افزایش دهید.

عوارض جانبی :

هر دارو به موازات اثرات درمانی مطلوب ، ممکن است باعث بروز برخی عوارض ناخواسته نیز بشود. اگرچه تمام این عوارض در یک فرد دیده نمی شود لیکن ؛

1- عوارض جانبی که نیاز به توجهات پزشکی دارند عبارتند از :

· عوارض با شیوع بیشتر: کاهش تمایلات جنسی

· عوارض جانبی با شیوع کمتر: خونریزیهای غیر طبیعی (نقاط قرمز در سطح پوست) ، آکاتزیا (عدم تحمل وضعیت نشسته)، بزرگی و احساس کشیدگی پستان و یا ترشح شیر در خانمها ، عوارض اکستراپیرامیدال ، گرفتگی و پرش ناگهانی عضلات ، تب، سرگیجه ، خشکی دهان ، افزایش احساس تشنگی ، خستگی ، تغییرات ناگهانی و بی اراده خلق ، تپش قلب ، راش پوستی ، احساس خارش در پوست .

2- عوارض جانبی که در صورت ادامه بروز و یا مزاحمت برای بیمار نیاز به توجهات پزشکی دارند عبارتند از :

عوارض با شیوع بیشتر : سرگیجه ، کاهش اشتها ، اسهال یا مدفوع نرم ، خشکی دهان ، تهوع ، گرفتگی معده ، کاهش وزن ، سردرد، افزایش تعریق ، بی خوابی ، خستگی ، لرزش .

عوارض نادر : آشفتگی ، اضطراب ، تغییر دید ، یبوست ، گرگرفتگی و یا قرمزی پوست ، کاهش اشتها ، استفراغ ، خمیازه .

مسمومیت :

در صورت مصرف اتفاقی بیش از مقادیر توصیه شده ، فورا" به پزشک مراجعه نمائید.

شرایط نگهداری و توصیه های عمومی :

1- دارو را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید .

2- از مصرف داروهای تاریخ گذشته خوداری کنید .

3- دارو را در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد ، دور از نور و رطوبت نگهداری کنید .

بسته بندی : این دارو به صورت قرصهای 50 میلی گرمی در بسته های 100 عددی
عرضه می گردد


نظرات() 


مریم
پنجشنبه 22 بهمن 1394 06:58 ب.ظ
با سلام من میخوام باردار شم اما از مصرف سرترالین میترسم اگه تو دوران بارداری امنیوسنتز انجام بدم مشکلی باشه نشون میده
مجید
سه شنبه 20 بهمن 1394 03:10 ب.ظ
سلام
ایا مصرف سراتلین باعث بیحسی و کرختی پاها میشود؟
سعید
دوشنبه 19 بهمن 1394 06:07 ب.ظ
چند روز طول میکشه اثر گیجی سرترالین از بدن بیرون بره خیلی داره اذیتم میکنه نخوردنش باتشکر
رضا
شنبه 17 بهمن 1394 08:04 ق.ظ
سلام عزیزان.منم به حمله پانیک مبتلا شدم که برام قرص سرتالین 50 تجویز شد.عوارض دارو باید تحمل کرد.منم یخ میکنم و لرز بدنمو فرا میگیره.امیدتون به خدا باشه راحت خوب میشید.آستانه تحملتونو بالا ببرید.قرآن و نماز بخونید.امتحان کردم.واقعا بهتر میشید.قرص سرتالین هم یه داروست که بنا به تشخیص پزشک باید مصرف بشه.دوره دارو معمولا بلند مدته یعنی چند ماه بنا به نظر پزشک.خب عوارض هم داره که بعضیاشونو باید تحمل کنید و بعضی که بندرت اتفاق می‌افته مثل کبودی و خارش و کهیر حتما با پزشکتون در میان بگذارید.فقط به زندگی امیدوار باشید.یه حدیث قشنگم از امام حسن مجتبی(ع)میذارم که حالتون بهتر شه:«برای این دنیا جوری زندگی کن که هیچوقت نمیمیری و برای آخرتت هم جوری زندگی کن که فردا خواهی مرد»
دوستان عزیز من همین الان که در حال تایپ این متن هستم لرز و سرما بدنمو گرفته ولی بخدا امید دارم و تحمل میکنم و خیلی هم خوشحالم.برای تک تکتون دعا میکنم انشاالله زودتر خوب بشید.همچی بخودتون بستگی داره.لطفا یه ورزش هم انجام بدید به طور مرتب و روزانه که خیلی مفیده و اعتماد بنفستونو بالا میبره.منم مثل شما مریض هستم و درکتون میکنم ولی به خدا امید دارم و اصلا نمیترسم.بالا گفتم بازم میگم امید به خدا و عبادت و دعا راه درسته.همتونو دوست دارم و ازتون میخوام هروقت حس بدی داشتید این آیه یادتون نره«الا بذکر الله تطمئن القلوب»یاد خدا آرامش دهنده قلبهاست.نگران نباشید عزیزان.روزای خوبی در راهه...
جواد
شنبه 17 بهمن 1394 06:18 ق.ظ
مصرف همزمان قرص سرتالین هگزال و سیتالپرام هگزال اشکال دارد یا میشود بجای هم جایگزین کنم چون در حال حاضر سرتالین استفاده میکنم میخوام بجاش سیتالپرام هگزال استفاده کنم درحال حاضر چهار سال است که افسردگی و حملات پانیک دارم و همه قرص های داخلی و خارجی استفاده کردم اما هیچی کمکم نکرده باید چیکار کنم؟ ممنونم
وحید
جمعه 16 بهمن 1394 02:26 ب.ظ
باسلام
من دوساله افسردگی گرفتم و روز به روز بدتر میشم و علاوه بر افسردگی شدید وسواس فکری هم بدنبالش گرفتم طوری که فعالیت روزانه و شغلیم مختل شده
پیش یه پزشک متخصص هم از همون لحظه شروع بیماری دارم میرم الان سیتالوپرام40 و کلومیپرامین مصرف میکنم ولی همش اضطراب شدید دارم و بشدت عرق میکنم
بنظرتون پزشکم رو عوض کنم یا نه؟
بنظرتون چه دارویی واسم مناسبه؟
فرشید
جمعه 16 بهمن 1394 09:54 ق.ظ
سلام وقت بخیر من سه ماه هست بیماری افسردگی گرفتم چندین دارو مصرف كردم ولی هیچ كدام از داروها رابه دلیل داشتن عوارضش نتونستم تحمل كنم دكتر برام شش جلسه ECTانجام دادو بعد از ان الان ده روز هست قرص سرترالین مصرف میكنم ولی متاسفانه خیلی شدیداضطراب همراه با ترس دارم طوری كه نمیتوانم تنها درمنزل بمانم ایا خوردن این دارو به من كمك میكند ممنونم
چهارشنبه 14 بهمن 1394 01:57 ق.ظ
سلام، من حدود ١ ساله سرترالین میخورم، یه مدت قطع كردم الان باز ١ ماهه سرترالین ٥٠ میخورم هر شب، مشكلى كه برام پیش اومده اینه كه فقط دارم خمیازه میكشم از صبح تا شب، هر ١ دقیقه یك بار ، واقعا كلافم كرده، انگار كه نفس كم میارم باید خمیازه بكشم، میخواستم بدونم ممكنه از عوارض قرص باشه؟ لطفا حتما جواب بدید
الی
دوشنبه 12 بهمن 1394 10:44 ق.ظ
سلام،داروی سرتالین در بارداری چه رده ای داره؟
saman
یکشنبه 11 بهمن 1394 10:34 ب.ظ
باسلام بنده ٢٦ ساله و مجرد هستم ومدت یك سال بیشتره میل جنسی بنده بشدت كم شده و نعوظ ناقص دارم وباتوجه به متخصص ارولوژی وازمایشات مكرر معلوم شد ناراحتی بنده جنبه روانی دارد وبا مشورت با یك متخصص ارولوژی مصرف اسنترا٥٠ را تجویز نمودن و الان بیش ازیك ماه است مصرف می كنم كه شرایط بنده بدتر شده و بهبود نیافته لطف كنید بفرمایید ایا دارو را قطع كنم یا داروی جایگزین وجود داره كه تاثیر بهتری داشته باشه ضمنا كل ازمایش منی و خون و تستسترون و پرولاكتین و سنوگرافی بنده نرمال بوده با تشكر
بهناز
پنجشنبه 8 بهمن 1394 10:45 ب.ظ
فراموش کردم بگویم پرخوری عصبی دارم و اخیرا وزنم خیلی زیاد شده اما به دلیل خارش نمیتوانم ورزش کنم. چون هنگام پیاده روی یا ورزش خارشم تشدید و دیوانه کننده میشود. ممنون
بهناز
پنجشنبه 8 بهمن 1394 10:43 ب.ظ
سلام خانم دکتر
چندین سال است که فلوکسیتین مصرف میکنم. نخستین بار 7 سال پیش به دلیل رفلاکس عصبی معده روزی 20 میل میخوردم. چندین سال ادامه دادم و سپس به مرور قطع کردم. پس از آن به کرات در شرایط مختلف از جمله سندروم پیش از قاعدگی فلوکسیتین را شروع و هر بار چندماه مصرف و سپس قطع کردم. این بار در شرایط حاد روحی و با توجه به شغل حساسی که دارم و اینکه در مراحل پایانی اتمام تز دکترا میباشم 6 ماه پیش فلوکسیتین را شروع کردم از 20 به 40 افزایش دادم و پس از اندکی بهبود به 20 کاهش دادم.همیشه با خوردن فلوکسیتین خارش داشتم اما اینبار خارشم غیر قابل تحمل شده. یک دکتر برایم دوکسپین را بعنوان جایگزین معرفی کرد اما اصلا نتوانستم با ان دارو کنار بیایم و به فلوکسیتین 20 ادامه دادم. میترسم فلوکسیتین را قطع کنم و دوباره فعالیت های اجتماعیم مختل شود چون در حالت عدم مصرف مرتب کارهایم را به بعد موکول میکنم و بی انگیزه ام. اما از طرفی ادامه مصرف هم خارش غیر قابل تحملی به من وارد کرده. با توجه به اینکه الان حال خوبی دارم آیا میتوانم به مرور فلوکسیتین 20 را قطع کنم ؟ آیا جایگزینی کلر دیازبوکساید 5 در سروع قطع میتواند مفید باشد. لازم به یادآوری است نن ب خلاف دیگران با فلوکسیتین خواب بهتری دارم. ممنون
زهرا
پنجشنبه 8 بهمن 1394 08:59 ب.ظ
خیلی عالی بود ممنوننننننننننننننننننننننننن
شهرزاد
چهارشنبه 7 بهمن 1394 01:29 ب.ظ
سلام . من خیلی استرس دارم و همش از لحاظ جسمی مریض هستم. ضعف و دل بهم ریختگی و ... کهه آزمایشاتم همه خوب بود. یک هفته است که دکتر برام سرترالین تجویز کرده . میخورم ولی همچنان گیج هستم و یهو دلشوره میگیرم و بدنم یخ میکنه و... میخواستم ببینم طبیعیه؟ چون من همش فکر میکنم شاید مشکل جسمی خاصی دارم که این حالتهارو دارم .
شهرزاد
چهارشنبه 7 بهمن 1394 10:29 ق.ظ
سلام . من خیلی استرس دارم و همش از لحاظ جسمی مریض هستم. ضعف و دل بهم ریختگی و ... کهه آزمایشاتم همه خوب بود. یک هفته است که دکتر برام سرترالین تجویز کرده . میخورم ولی همچنان گیج هستم و یهو دلشوره میگیرم و بدنم یخ میکنه و... میخواستم ببینم طبیعیه؟ چون من همش فکر میکنم شاید مشکل جسمی خاصی دارم که این حالتهارو دارم .
طوبی م
سه شنبه 6 بهمن 1394 05:11 ق.ظ
سلام منضطراب شدید دارم دلهره زود گریه میکنم همش تنهای رو دوست دارم بی حال همش خواب هر داروی مصرف میکنم کمکم نکرده بیشتر صبح که نمیتونم بیدار بشم بدنم توان نداره از کاروزندگی عقب میمونم بدتر عصبی میشم که روزم از بین رفته چند ساله این مشکل رو دارم تو رو خدا کمکم کنید

دوشنبه 5 بهمن 1394 10:45 ب.ظ
در مورد مصرف اسنترا در دوران بارداری توضیح بدین.دوزه پنجاه
پنجشنبه 1 بهمن 1394 11:31 ب.ظ
سلام خیلی ممنون با خوندن نظرات شما فهمیدم نبا ید قرص سرتا لین مصرف کنم دو شب نصف قرص خوردم دیگه نمیخورم چند ساعتئ که خیس عرق می شوم.اماببخشید در جواب اندوست عزیز که نوشته خیلی به گشته فکر می کنم یکم بگویم این است که فکر کردن به گشته یا اینده فقط یک خیال است وهرچه شما فکر کنید واقعیت ندارد ویک توهوم بیشتر نیست چون درلحظه الان کذشته ای وجود ندارد وما همیشه در لحظه ی الان هستیم بنا براین اون فکر شما یک توهوم بیشتر نیست ویک خیال توخالی را چند سالست برای خودت کردی یک چیزی وبااون خیالات پوچ سیستم دفاعیئ بدنت را ضعیف میکنی وخوابو خوراک خودت را حرام میکنی. پس در لحظه الان باش این همه تو گذشته دور زدی حتی یک لحظه را توانستی برگردانی فقط خودت را زجردادی والاف نمودی ترمز فکرکردن پوچ بی فاید و واهی را بکش ورها کن وبه شاد ی احساس وجود حس لطیف خدا در درون اعماق قلبت بیندیش ارامش همه مردوم و تو ارزوی من
بی نام
چهارشنبه 30 دی 1394 11:34 ق.ظ
سلام من از سال ۸۹مبتلا به بیماری وسواس فکری شدم و از سال ۹۰تا الان که بهمن ماه سال ۹۴هستش اسنتراصد مصرف میکنم.بنظری من هیچس تو دنیا به اندازه من درد نکشیده و هیچ کس بیماریی همچون بیماری من تجربه نکرده و خدانکنه هم که تجربه کنه.من روزهایی بود که باچاقو دستمو خراش میدادم شبا تا صبح بیداربودم از درد وسواسی سرمو به دیوار میزدم گریه میکردم.اماامیدمو ازدست ندادم هرچند که الانم این بیماری رو دارم وهنوزم اسنترا صد مصرف میکنم اماامیددارم که روزی بهبودپیدامیکنم وازخدا ارزوی سلامتی که بزرگترین نعمت الهیست رو از درگاه ایزدی مسئلت دارم براتون.فقط خاستم بگم برید خداتونو شکرکنید
بی نام
چهارشنبه 30 دی 1394 11:29 ق.ظ
سلام من از سال ۸۹مبتلا به بیماری وسواس فکری شدم و از سال ۹۰تا الان که بهمن ماه سال ۹۴هستش اسنتراصد مصرف میکنم.بنظری من هیچس تو دنیا به اندازه من درد نکشیده و هیچ کس بیماریی همچون بیماری من تجربه نکرده و خدانکنه هم که تجربه کنه.من روزهایی بود که باچاقو دستمو خراش میدادم شبا تا صبح بیداربودم از درد وسواسی سرمو به دیوار میزدم گریه میکردم.اماامیدمو ازدست ندادم هرچند که الانم این بیماری رو دارم وهنوزم اسنترا صد مصرف میکنم اماامیددارم که روزی بهبودپیدامیکنم وازخدا ارزوی سلامتی که بزرگترین نعمت الهیست رو از درگاه ایزدی مسئلت دارم براتون.فقط خاستم بگم برید خداتونو شکرکنید
سعید کریم
دوشنبه 28 دی 1394 04:25 ب.ظ
سلام و درود فراوان من به خاطر استرس زیاد و کمی افسردگی خیلی کم به دکتر مراجعه کردم ایشون zolft به من دادن 2 هفتس می خورم بدتر شدم هی به مردن فکر می کنم فکر منفی هی تو سرم تکرار میشه می خواستم بدونم تا 4 هفته صبر کنم یا به پزشگ مراجعه کنم لطفا جواب بدید
حمزه
یکشنبه 27 دی 1394 11:36 ب.ظ
من به دلیل وجود اظطراب، بی خوابی مکرر و وسواس فکری نزد پزشک رفتم و برای من سرترتلین )آسنترا( تجویز کرد. اما بعد از مصرف 5 روز دچار عواض پنبک و بی میلی جنسب شدم و مصرفش را رها کردم. اما از آن زمان دچار افسرده گی شدید شدم. مشکلی قبل از این نداشتم. می خواستم فقط بدانم که این عواض چقدر طول میکشد. چون احساس میکنم با وجود فقط 5 روز مصرف از چاله به چاه افتادم.
ازیتا
شنبه 26 دی 1394 02:26 ب.ظ
ایا خوردن اسنترا صبح و یا شب خوردنش فرق میکنه؟ یه دکتر به من گفت صبح بخور .و یه دکتر دیگه گفت شب
ازیتا
شنبه 26 دی 1394 02:19 ب.ظ
حدود دو ماه هست که اسنترا50 شبی یک عدد میخورم و باعث شده که میل جنسی م بسیار کاهش پیدا کنه .
علرضا م
پنجشنبه 24 دی 1394 09:24 ب.ظ
سلام:این دوست عزیزکه فرمودزیادفکدنکنیدوبه این قرصهاروح نیاریدوتوخونه نسستن خوب نیست راست میگویدانسان زودافسردگی میگیردبنده الان همین تورهست 4ماه است ک توخونه نشستم ودارم وقت فکرگذشته رامیکنم خودم رادارم افسرده بیشترمیکنم میدونم دست خودم است نمیتونم بلندبشوم ازسرجام بخداخسته سدم ازاین همه فکروخبال الکی نمیدونم چه قرصی بایدمصرف بکنم وتنهامسکن من روزانه شیره مصرف میکنم نمیدونم قرص افسردگی بایدمصرف بکنم یااین موادرامصرف نکنم بهتدمیشم لطفلراهنمایی بکنیدوبرای من دعابکنیدانشالاهم بهبودپیدابکنن
amin
دوشنبه 14 دی 1394 12:28 ق.ظ
سلام.من روزی دو تا سه عدد قرص زیرزبانی بوپرونپرفین مصرف میکنم.بخاطر مشکل اعصابم رفتم پیش دکتر و برام آسنترا ۱۰۰ تجویز کرده.آیا مصرف بوپرونورفین و آسنترا در طول روز با هم تداخل دارویی ایجاد نمیکنه؟؟؟
شنبه 12 دی 1394 01:56 ب.ظ
سلام من الان حدود 2ماه هستش اسنترا میخورم ولی حالم بهتر نشده بادوز۲00به نظرتوندلیلش چیه
فرمان
شنبه 12 دی 1394 08:35 ق.ظ
با سلام و درود.بنده یک سوال عمومی دارم.چرا به سوالات مطرح شده پاسخ داده نمیشه؟؟ اخه خودتون سایت گذاشتید و خواستید که سوالات مطرح شود.اگر پاسخی داده نشود که فقط وقت تلف کردن میشه.
فرمان
شنبه 12 دی 1394 08:10 ق.ظ
با سلام و درود به شما،من یک هفته است که سرترالین 25 مصرف میکنم..و از هفته دوم تا دوهفته دیگر بنا به تجویز پزشک باید روزی یک عد 50 مصرف کنم.سوالم این است که ایا مصرف این دارو مانند داروی فشارخون دائمی خواهد بود یا در مقطعی قطع خواهد شد.
abas
چهارشنبه 9 دی 1394 01:28 ق.ظ
با سلام وخسته نباشید.من به خاطرزودانزالی شدیدبه دکترمراجعه کردم دکتر آسنتراسرترالین 50تجویزکرده تا 40 روز.خواستم ببینم کسی هست که بااین روش ازشرزودانزالی نجات پیداکرده باشه.چون واقعا"خیلی زجرمیکشم .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox