تبلیغات
روانپزشکی روانشناسی - بیماری بوردرلاین
 

بیماری بوردرلاین

نوشته شده توسط :نیلوفر باوفا
چهارشنبه 16 اسفند 1391-09:56 ب.ظ

خصوصیات و ویژگی های بیماری بوردرلاین
BPS (Borderliner Personality Syndrom) (Borderline)
که در لیست بیماری های DSM قرار دارد.

۱- دوست داشتن بدون ابراز آن.

۲- تمام روز خنده ولی در ته قلب غم و غصه.

۳- نیاز به هم آغوشی و محبت اما انکار آن...!

۴- کتک کاری و ضرب و شتم ناگهانی دیگران و مخصوصا افراد خانواده.

۵- لحظه ای نیاز به زندگی و لحظه ای دیگر نیاز به مرگ.

۶- و بار دیگر در آغوش قرار گرفتن از درد و رنج و نیاز.

۷- ترس بسیار شدید و گوشه گیری و انزوا و یا بر خلاف آن شرکت در جمع های خودمانی از ترس حادثه و عمل های غیر مترقبه.

۸- کسانی که به این بیماری و اختلال دچار هستند- احساس تنهایی و بیگانگی پیوسته دارند.

۹- افرادی که دچار این بیماری خطرناک هستند- پیوسته احساس عدم درک از دیگران و بیرون خود می کنند.

۱۰- دنبال بحران و دعوا و ستیز و جنگ هستند.

۱۱- از همه انتظار احترام دارند- اما خودشان کوچکترین احترامی به دیگران نمی گذارند.

۱۲- یکی از مهمترین شاخصه این بیماری- در گمان زنی ها و مقایسه خود و غیر خود در ذهن و تصورشان است. یعنی همیشه در تصورات و تصویرها سیر می کنند.

۱۳- ترسی که با خشم آن را مخفی می کنند.

۱۴- احساس پوچی( نمی دانند که چه می خواهند و چه احساس می کنند).

۱۵- یک فاصله بسیار عمیق و ژرف بین عقل و احساسات دارند.

۱۶- لبریز از احساساتی که هیچ کاری از دستشان بر نمی آید.

۱۷- دوره ای با افسردگی همراه با هیجانات شدید و احساس خودکم بینی.

۱۸- اعتماد و عدم اعتماد ناگهانی به اطرافیان. تا دیروز دوستی همه چیز برایت بود ولی امروز هیچ معنی برایت نمی دهد.

۱۹- حال و احوال بیماران بوردرلاینی به طور مرتب تغییر می یابد. در عرض چند ساعت اینان خود را خوشبخت و ساعتی بعد- بدبخت و احساس عدم امنیت و خشم و ساعتی بعد مهربان و ساعتی دیگر شکاک و دیگر بار- احساس تهدید شدن می کنند.

۲۰- بیماران مورد مذکور اصولا مشکل هویت و کیستی دارند و به همین جهت امنیت را در دیگران جستجو می کنند و چیزی را که خودشان ندارند, را دیگران باید برای اینان مهیا بکنند.

۲۱- یکی از ویژگی های خاص بیماران بوردرلاین, شیدایی و نفرت هست. یعنی چیزی و یا کسی یا بد است و یا خوب. میانه ای برای اینان وجود ندارد. رنگ ها برای اینان سیاه و یا سفید است.

۲۲- ارتباطات زناشویی بیماران مذکور, به واسطه ایده آل و غیر ایده آل سازی, زیر فشار بسیار زیادی قرار می گیرد.

۲۳- این بیماران نمی توانند خودشان را با واقعیات و روتین تطبیق بدهند. یعنی اگر دزدی به شهر آمده باشد, حتما به سراغ اینان آمده است! و اگر یک بار همسرشان به هردلیلی جارو نکشیده و یک تابستانی را به مسافرت نرفته اند, یعنی این که همسرشان اینان را هیچ وقت به مسافرت نمی برد و هیچ وقت جارو هم نمی کشد. از طریق قانون شکنی انتقام می گیرند. 

۲۴- همسران بیماران بوردرلاین هیچ کاری نمی توانند برای جلب اعتماد اینان انجام بدهند. هرکاری توسط همسران, منفی تعبیر و تلقی می شود.

۲۵- و خصوصیت بارزی که در اینان هست, احساس مالکیت و نیازمندی اینان به همسرشان است و به همین خاطر توجه کامل و صد در صد همسرانشان را به خود می خواهند.

۲۶- و اما نمونه خطرناک و جالب توجه این بیماری, مسری بودن آن است. یعنی این که افرادی که به این بیماری دچار هستند, تا اطرافیان و مخصوصا خانواده درجه یک خود را همانند خود نکنند, دست بردار نیستند و موفق هم به این کار می شوند!! یعنی چنان می کنند, که شما هم مثل و همانند آنان باشید, تا اینان احساس تنهایی نکنند! در این مورد بسیار قوی و کارکشته و ماهر هستند. زیرا تنها مکانیزم دفاعی و توجیه رفتارهای آلوده خود می بینند که بگویند: ببینید ما تنها نیستیم!!

۲۷- احساس تنهایی و بیگانگی کردن هر انسانی را از پای در می آورد. احساس تنهایی و بیگانگی کردن, در ما ترس و احساس غریبگی تولید می کند و یک غریبه خود را پیوسته در حال تهدید و شکننده تجربه می کند و به حق. کسی که تنهاست و یک تصویر ذهنی از خود و دیگران دارد. خود را پوچ و به دردنخور تجربه می کند و چه دردی بالاتر از این می تواند باشد!؟ درد و غم و بی قراری های مزمنی و دیرینه از این بیماری گسست ناپذیر هستند. این بیماری بسیار کهنه است!!

۲۸- تمام خاطره ها و کردارهای نیک و خوب دیگران را فراموش می کنند. 

۲۹- بوردلاینی ها یک تیپ مشخص نیستند. بوردرلاینی های منزوی و افرادی که به هیچ قیمتی آماده شنیدن و پذیرش و بیماری خود نمی باشند. و دسته دیگری که که فعال هستند و زمین و زمان را دوست دارند از بیماری خود مطلع سازند و این مطلع سازی را تنها در بروز خشم و آزار و جستجو در ستیز و دعوا برای جایگزینی احساس پوچی و بیگانگی خود تجربه و توجیه می کنند. شکایت درونی اینان از یک سوراخ درونی می باشد. از یک پوچی درونی می باشد. اینان گمان می کنند که رها شده اند و طبیعت و همه کس و همه چیز- اینان را به تنهایی به بخت و اقبال خود رها کرده است. اینان خود را تنها و به جا مانده تجربه می کنند. اینان افرادی خشمگین و عصبانی که دنبال دعوا و بحران و ستیزه هستند. برای این که جاهای خالی پوچی خودشان را پر بکنند.

۳۰- احساس پوچی و بیگانگی ریشه و علت اصلی این بیماری خطرناک می باشد.

دسته افسرده ی بوردرلاین ها از ارتباطات سرخورده هستند و نه می توانند کسی را دوست داشته باشند و نه دوست دارند که کسی اینان را دوست داشته باشد. این دسته از جامعه و انسان ها تا اندازه ممکن اجتناب می کنند. این دسته خود را بسیار پوچ و بی فایده می دانند و در این باور خود سماجت می کنند. اما در ته قلب و ناخودآگاهشان خود را مقصر و لایق دریافت محبت کردن نمی دانند.

نوع دیگر- بوردرلاین نارسیستی(خودشیفتگی) بیمارگونه اینان می باشد. اینان به هیچ قیمتی و هیچ ارزشی به دیگران قایل نیستند. و بی قراری مزمنی و بی حوصله گی, مشخصه این دسته از قربانیان این بیماری می باشد. اینان قادر به درک و فهم هیچ کس و چیزی نیستند. و به همین خاطر خشم ناگهانی و اغلب وقت ها پیش بینی نشده شامل این بیماری می شود. خشم در کوتاه مدت برای اینان ارضا کننده هست. زیرا که با ابتکار خود توانسته اند, توجه دیگران را جلب و شوکه بکنند. اطرافیان برای پیش گیری از خشم اینان حتی اگر پاورچین پاورچین راه بروند, باز هم کمکی نخواهد کرد. اینان هر کاری را که اطرافیان و نزدیکان انجام می دهند, منفی تلقی می کنند و چرخه زدن خشم- پایان ناپذیر است.

نقاط ضعف این نوع بیماران:.. ۱- ترس سعی و تلاش خود و دیگران برای رفع احساس پوچی اینان...۲- دیگر نمی خواهم قربانی باشم, به همین دلیل با خشمم دیگران را شوکه می کنم تا از تکرار قربانی شدن پیش گیری کنم...۳- ترس از تنها ماندن و تنها رها شدن...

تا زمانی که خود این بیماران حاضر به تشریح احوال و تجارب خود نباشند, زندگی را برای خانواده و اطرافیان و هرکسی که چشمشان به آنان می افتد, شوکه و ترسناک خواهند کرد. درمان این بیماری در کوتاه مدت امکان پذیر نیست و این بیماران هیچ علاقه ای به دیوارها و زمان بلند مدت ندارند. اینان عاشق نتایج آنی هستند و حوصله شان از دراز مدت سر می رود و هر چیزی که مربوط به داراز مدت باشد را انکار می کنند.

اغلب این بیماران خودزنی می کنند,( مثلا قمه زنی)و ... تا با احساس درد فیزیکی, به دردهای درونی غلبه کنند و آن را فراموش کنند. و یا این که خود را مجازات کرده باشند. برای کنترل احساسات هم دست به خودزنی می کنند. که تمرین کنترل کرده باشند. و یا این که خشم را فروکش کنند. و یا این که تمام بدن خود را تاتو می کنند.

توضیحی کوتاه برای اطرافیان:

سعی کنید, قرارهای شفاف با بیمار بگذارید.

برای بیمار شفاف سازی باید کرد که چه مواقعی در خدمت او هستید و در چه مواقعی نمی توانید در خدمت او باشید.

صبور و شکیبا باشید.

اغلب مواقع فقط یک گوش شنوا بیشتر لازم ندارید.

بیماری را به رسمیت بشناسید.

سعی کنید با بیماران مذکور فاصله ای میان گونه را حفظ بکنید.نظرات() 


sildenafil
یکشنبه 27 مرداد 1398 09:25 ب.ظ
With havin so much written content do you ever run into any issues of plagorism
or copyright infringement? My website has
a lot of unique content I've either created myself or outsourced but it looks like a lot of it is popping
it up all over the internet without my authorization. Do you know
any techniques to help protect against content from being stolen? I'd
definitely appreciate it.
https://disqus.com/home/discussion/channel-new/7_the_reason_why_you_should_start_global_forex_trading/
شنبه 12 مرداد 1398 09:10 ق.ظ
We're a group of volunteers and opening a new scheme in our community.

Your site offered us with valuable info to work on. You've
done a formidable job and our whole community will be grateful to you.
nike 2018 2019 chelsea home socks white
پنجشنبه 27 تیر 1398 01:07 ب.ظ
<a href="http://www.jarconstructions.com/fgzm/donc-air-max-270-nike-noir-blanche-couleur-bonheur-ik99wy0">donc air max 270 nike noir blanche couleur bonheur ik99wy0</a><a href="http://www.jarconstructions.com/fnjx/nike-footscape-flyknit-dm-kvinder-sko">nike footscape flyknit dm kvinder sko</a><a href="http://www.jarconstructions.com/fqgw/nike-zapatillas-de-lona-para-mujer-blanco-blanco">nike zapatillas de lona para mujer blanco blanco</a><a href="http://www.jarconstructions.com/fyuh/nike-air-max-penny-black-total-orange-mens-shoe">nike air max penny black total orange mens shoe</a>
nike 2018 2019 chelsea home socks white http://www.produccionesenjoy.com/fceu/nike-2018-2019-chelsea-home-socks-white
zapatillas nike air max motion lw outlet baratas espa帽a 2018
جمعه 14 تیر 1398 04:34 ق.ظ
<a href="http://www.scribesassociated.com/fgzm/nike-air-max-270-flyknit-blancas-negras-azules-rojas-ao1023-101">nike air max 270 flyknit blancas negras azules rojas ao1023 101</a><a href="http://www.scribesassociated.com/fnjx/nike-air-max-90-ice-qs-black-red-men-shoes">nike air max 90 ice qs black red men shoes</a><a href="http://www.scribesassociated.com/fqgw/nike-lebron-13-rouge-blanc-homme-chaussures">nike lebron 13 rouge blanc homme chaussures</a><a href="http://www.scribesassociated.com/fyuh/nike-black-brown-lunarglide-berlin">nike black brown lunarglide berlin</a>
zapatillas nike air max motion lw outlet baratas espa帽a 2018 http://www.cogginsforjudge.com/qajf/zapatillas-nike-air-max-motion-lw-outlet-baratas-espa%c3%b1a-2018
buty nike allegro dzieciece wyprzeda偶
جمعه 14 تیر 1398 04:34 ق.ظ
<a href="http://www.birgit-beer.com/fgzm/nike-huarache-run-se-gs-les-formateurs-faible">nike huarache run se gs les formateurs faible</a><a href="http://www.birgit-beer.com/fnjx/especial-mujer-nike-air-jordan-3-tia504502">especial mujer nike air jordan 3 tia504502</a><a href="http://www.birgit-beer.com/fqgw/air-max-muse-air-max-muse-nike">air max muse air max muse nike</a><a href="http://www.birgit-beer.com/fyuh/cheap-mens-nike-air-max-flyknit-leather-black-blue-green-sale">cheap mens nike air max flyknit leather black blue green sale</a>
buty nike allegro dzieciece wyprzeda偶 http://www.pinkslipmitt.com/eqsc/buty-nike-allegro-dzieciece-wyprzeda%c5%bc
herren nike air max 2017 leder schuhe schwarz rot wei脽
جمعه 14 تیر 1398 04:34 ق.ظ
<a href="http://www.tatvainternational.com/sxfw/air-max-90-hyperfuse-independence-day-blue">air max 90 hyperfuse independence day blue</a><a href="http://www.tatvainternational.com/szjk/nike-lebron-james-12-xii-ps-elite-shoes-orange-black">nike lebron james 12 xii ps elite shoes orange black</a><a href="http://www.tatvainternational.com/tznv/nike-air-force-1-07-scarpa-arancione-bianco">nike air force 1 07 scarpa arancione bianco</a><a href="http://www.tatvainternational.com/ulmd/nike-air-force-1-low-medium-olive-black-camo">nike air force 1 low medium olive black camo</a>
herren nike air max 2017 leder schuhe schwarz rot wei脽 http://www.moabesthetics.com/biuz/herren-nike-air-max-2017-leder-schuhe-schwarz-rot-wei%c3%9f
air jordan 13 xiii mens shoes white black
جمعه 14 تیر 1398 04:34 ق.ظ
<a href="http://www.seyhancelik.com/gbnw/nike-air-jordan-10-dark-shadow-310805-002">nike air jordan 10 dark shadow 310805 002</a><a href="http://www.seyhancelik.com/gwxo/nike-free-trainer-5.0-v6-cheap-great-deals">nike free trainer 5.0 v6 cheap great deals</a><a href="http://www.seyhancelik.com/jbhx/nikelab-air-flight-89-vachetta-tanwhitevachetta-tan-2018-out">nikelab air flight 89 vachetta tanwhitevachetta tan 2018 out</a><a href="http://www.seyhancelik.com/jmvk/nike-air-max-90-woven-833129-200-vachetta-tan-wei%c3%9f-herren">nike air max 90 woven 833129 200 vachetta tan wei脽 herren</a>
air jordan 13 xiii mens shoes white black http://www.lincolnsmogchecks.com/jbhx/air-jordan-13-xiii-mens-shoes-white-black
nike air huarache run womens casual shoe
پنجشنبه 6 تیر 1398 12:06 ق.ظ
<a href="http://www.douglaskranch.com/fgzm/nike-m%c3%a4dchen-air-huarache-run-ultra-gs-sneaker">nike m盲dchen air huarache run ultra gs sneaker</a><a href="http://www.douglaskranch.com/fnjx/nike-black-navy-white-free-run-shoes">nike black navy white free run shoes</a><a href="http://www.douglaskranch.com/fqgw/nike-air-zoom-elite-8-homme-voile-vert-ombre-vert-%c3%a9lectrique-noir-vn611584">nike air zoom elite 8 homme voile vert ombre vert 茅lectrique noir vn611584</a><a href="http://www.douglaskranch.com/fyuh/nike-brown-air-force-supreme-qs-workboot">nike brown air force supreme qs workboot</a>
[url=http://www.ilovebcx.com/sxfw/nike-air-huarache-run-womens-casual-shoe]nike air huarache run womens casual shoe[/url]
chaussures nike officiel pas cher pour femme blanc 683818 100
پنجشنبه 6 تیر 1398 12:06 ق.ظ
<a href="http://www.lakesneighborhood.com/kyai/under-armour-curry-4-2018-off-white-nike">under armour curry 4 2018 off white nike</a><a href="http://www.lakesneighborhood.com/lkhv/nike-705149-019-zapatillas-de-deporte-para-hombre">nike 705149 019 zapatillas de deporte para hombre</a><a href="http://www.lakesneighborhood.com/lsln/pas-cher-nike-roshe-two-premium-p%c3%aache-femme">pas cher nike roshe two premium p锚che femme</a><a href="http://www.lakesneighborhood.com/lzas/nike-air-max-90-donna-rosa-italian-scarpe-sconto">nike air max 90 donna rosa italian scarpe sconto</a>
[url=http://www.lehunghardware.com/gbnw/chaussures-nike-officiel-pas-cher-pour-femme-blanc-683818-100]chaussures nike officiel pas cher pour femme blanc 683818 100[/url]
nike air max 95 se glitter heren schoenen
پنجشنبه 6 تیر 1398 12:06 ق.ظ
<a href="http://www.greystonesrowingclub.com/jylq/comprar-gomas-nike-negras-baratas-espa%c3%b1a-outlet-online">comprar gomas nike negras baratas espa帽a outlet online</a><a href="http://www.greystonesrowingclub.com/kaqc/nike-shox-r4-mens-running-shoes-black-silver">nike shox r4 mens running shoes black silver</a><a href="http://www.greystonesrowingclub.com/kdot/nike-sb-blazer-zoom-mid-xt-876872-819-circuit-orange-blanc">nike sb blazer zoom mid xt 876872 819 circuit orange blanc</a><a href="http://www.greystonesrowingclub.com/krfp/nike-hyperdunk-2015-chaussur-nike">nike hyperdunk 2015 chaussur nike</a>
[url=http://www.francescocello.com/fqgw/nike-air-max-95-se-glitter-heren-schoenen]nike air max 95 se glitter heren schoenen[/url]
nike soccer white red mens uk shoes brands
پنجشنبه 6 تیر 1398 12:06 ق.ظ
<a href="http://www.produccionesenjoy.com/qajf/nike-wmns-ld-runner-scarpe-da-trail-running-donna">nike wmns ld runner scarpe da trail running donna</a><a href="http://www.produccionesenjoy.com/qlxu/nike-air-force-1-blanche-pas-cher">nike air force 1 blanche pas cher</a><a href="http://www.produccionesenjoy.com/rsdf/hombre-nike-magista-obra-ii-fg-total-naranja-core-oro-negro-botas-de-futbol">hombre nike magista obra ii fg total naranja core oro negro botas de futbol</a><a href="http://www.produccionesenjoy.com/rszt/nike-air-force-1-low-premium-id-charlotte-hornets-herren-schuhe">nike air force 1 low premium id charlotte hornets herren schuhe</a>
[url=http://www.lavishtrain.com/jylq/nike-soccer-white-red-mens-uk-shoes-brands]nike soccer white red mens uk shoes brands[/url]
pas cher nike roshe two premium p锚che femme
پنجشنبه 6 تیر 1398 12:05 ق.ظ
<a href="http://www.themarketingsummitonline.com/fgzm/heren-nike-air-huarache-run-ultra-si-881100-101-athletic-schoenen">heren nike air huarache run ultra si 881100 101 athletic schoenen</a><a href="http://www.themarketingsummitonline.com/fnjx/lagersalg-nike-air-max-95-fiberglass-hvit-gr%c3%b8nn">lagersalg nike air max 95 fiberglass hvit gr酶nn</a><a href="http://www.themarketingsummitonline.com/fqgw/nike-zoom-kobe-dream-season-iv-low-zilver">nike zoom kobe dream season iv low zilver</a><a href="http://www.themarketingsummitonline.com/fyuh/nike-internationalist-w-schoenen-zwart">nike internationalist w schoenen zwart</a>
[url=http://www.lakesneighborhood.com/lsln/pas-cher-nike-roshe-two-premium-p%c3%aache-femme]pas cher nike roshe two premium p锚che femme[/url]
http://www.web2interactive.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=4079935
یکشنبه 2 تیر 1398 04:46 ب.ظ
Hello everybody, here every person is sharing such know-how, thus
it's pleasant to read this webpage, and I used to pay a quick
visit this blog all the time.
http://teom.us/toneketoreview231488
یکشنبه 2 تیر 1398 07:56 ق.ظ
Excellent blog here! Also your website loads up very fast!
What host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
I wish my website loaded up as fast as yours lol
nike solarsoft thong flip flops mens flip flops white black
پنجشنبه 24 آبان 1397 07:49 ق.ظ
<a href="http://www.writingfromyoursoul.com/skor/nike-air-max-mujer-foot-locker">nike air max mujer foot locker</a><a href="http://www.writingfromyoursoul.com/store/nike-flex-2016-rn-baratas">nike flex 2016 rn baratas</a><a href="http://www.writingfromyoursoul.com/uomo/nike-air-huarache-run-damen-schuhe-hellgrau">nike air huarache run damen schuhe hellgrau</a><a href="http://www.writingfromyoursoul.com/zapatillas/nike-air-force-1-summit">nike air force 1 summit</a>
nike solarsoft thong flip flops mens flip flops white black http://www.farrellsportsconcepts.com/outlet/nike-solarsoft-thong-flip-flops-mens-flip-flops-white-black
بهداشت روان
یکشنبه 24 تیر 1397 12:23 ب.ظ
در مورد درمان هم اگه مقاله‌ای داشتید به من معرفی کنید لطفا
دانلود کتاب آیین نامه رانندگی
چهارشنبه 10 آبان 1396 06:10 ق.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون
کاشت مو در تبریز
جمعه 7 مهر 1396 03:57 ب.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون
آموزش آشپزی
چهارشنبه 5 مهر 1396 11:31 ب.ظ
خیلی خوب بود ممنون
پناه
یکشنبه 10 خرداد 1394 03:25 ب.ظ
بخاطرتوضیح و اگاهی شما نسبت به این بیماری متشکرم.
باران
شنبه 9 خرداد 1394 04:32 ق.ظ
كلا كمى از هر كدوم از این موارد در تمام انسانها هست، مثلا عصبانیت، غم، نا امیدى، تنهایى ووو اینا بخشى از وجود انسان هستن. دلیل نمیشه كه ما همه دچار این بیمارى باشیم. مواردى كه این چیزها خیلى حاد باشن، شامل این بیمارى میشه.
مریم
دوشنبه 8 دی 1393 04:29 ب.ظ
سلام در گذسته همه منو دوست داشتن منم به همه اهمیت میدادم خیلی احساساتی بودم چون همیشه احساس غم میکردم دلم میخواست به همه محبت کنم برای همین همیشه لبخند میزدم اما واقعا خوشحال می شدم وقتی دیگران شاد میکردم یک روز وقتی پیش دانشگاهی بودم متوجه شدم بیماری روده تحریک پذیر گرفتم بعد هز اینکه فهمیدم بیمارم همه تلاشم کردم خوب یشم اما بی فایده بود به جز دوست صمیمیم وخانواده ام دیگه هیچکس منو دوست نداشت همه دائم تحفیرم می کردن هدفم که رفتن به دانشگاه بود از دست دادم تنها به عشقم به درس از دست دادم فقط به خاطر مادرم به مدرسه میرفتم بعداز اینکه مدرسم تموم شد از قصد دانشگاه نرفتم تا دیگرون ناراحت نکنم یک سال خودم در خونه حبس کردم حالا یک سال گذشته من با خوشحالی به دانشگاه رفتم اما باز همون مشکل دارم فکر کنم به خاطر اون بیماری این بیماری هم گرفتم چون با اینکه میخوام مثل قدیم باشم هر کاری میکنم نمیتونم چون تا میام گذشته رو از یاد ببرم یه اتفاقی میوفته که همش عین فیلم میاد جلو چشمم نمیدونم چیکار کنم که مثل وقتی بشم که شاد و خندون بودم
داریوش
پنجشنبه 4 دی 1393 11:37 ق.ظ
درمان به چه شکل صورت می پذیرد اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم ارائه بدید.
حصین خسروی
چهارشنبه 1 مرداد 1393 06:15 ب.ظ
اقایون و خانوما هرکسی که مطالب روانپزشکی میخونه اول خودش را در راس قضیه قرار میدهد و برای هر مطلب یک خاطره ازخود را مد نظر قرار می دهد و خود را یک بیمار تصور میکند
نظر من اینه که کسی را که دوستش دارید را در قالب این قضیه قرار دهید
همسر
سه شنبه 31 تیر 1393 01:12 ب.ظ
شوهر من این مشکل رو داره و من بعد از 1/5 تازه متوجه شدم.داره دارو مصرف میکنه.وخودش از این حالتا خیلی رنج میبره.دوسش دارم و براش نگرانم.ولی همش ترس از این دارم که منم دارم مث اون میشم. این بیماری قابل درمانه؟ خوب میشه؟؟؟ درسته که افرادی که این بیماری رو دارن از گذشته تلخ و سختی رنج کشیدن ولی همسر من الان یه زندگی تشکیل داده و کسی رو داره که همه جوره حمایتش میکنه بهش محبت میکنه و عشق می ورزه بهش امید میده و حتی با من احساس امنیت میکنه.چرا بهتر نمیشه؟ چرا این بیماری تازه داره خودش رو بیشتر از قبل نشون میده و اینقدر افسردگیش شدید شده؟!!!
همسر
سه شنبه 31 تیر 1393 01:12 ب.ظ
شوهر من این مشکل رو داره و من بعد از 1/5 تازه متوجه شدم.داره دارو مصرف میکنه.وخودش از این حالتا خیلی رنج میبره.دوسش دارم و براش نگرانم.ولی همش ترس از این دارم که منم دارم مث اون میشم. این بیماری قابل درمانه؟ خوب میشه؟؟؟ درسته که افرادی که این بیماری رو دارن از گذشته تلخ و سختی رنج کشیدن ولی همسر من الان یه زندگی تشکیل داده و کسی رو داره که همه جوره حمایتش میکنه بهش محبت میکنه و عشق می ورزه بهش امید میده و حتی با من احساس امنیت میکنه.چرا بهتر نمیشه؟ چرا این بیماری تازه داره خودش رو بیشتر از قبل نشون میده و اینقدر افسردگیش شدید شده؟!!!
ستاره متولد مرداد
چهارشنبه 11 تیر 1393 11:02 ق.ظ
انشالله خدا خودش کمکتون میکنه..
غمی نداشته باشین.اخه چرا تنهایی ؟بابا خدا خودش اینقدر حواسش به بنده هاش هست که نگوو.
خودش گفته از رگ گردن بهتون نزدیک ترم..این خودتی که باید خدا رو باور کنی..حرفام شعار نیست ..حقیقته.. فراز جان..نیکی جان..خیلی دوستون دارم.. امیدوارم به هرچی میخواین برسین...نیلوفرجون مرسی گلم.
پاسخ نیلوفر باوفا : ممنونم
ناصر
پنجشنبه 15 خرداد 1393 05:02 ب.ظ
من مبتلا به عده تطبق خلقم ووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو
زهرا
سه شنبه 2 اردیبهشت 1393 09:13 ب.ظ
نوجونا توجه كنن كه ترشح نامتوازن هورمون ها خیلی رو رفتاراشون تاثیرگزاره
ناراحت نباشن
دخترک مهربون
شنبه 30 فروردین 1393 08:13 ب.ظ
گلم وب عالی داری ولی قابشو عوض کن مرسی دمت گرم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox